Anslag · inntektsår 2025
Ladies Tour Of Norway AS
Org.nr. 913718933 · AS
Aksjene i Ladies Tour Of Norway AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Ladies Tour Of Norway AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 6 149 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Ladies Tour Of Norway AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 6 149 kr. Bankinnskuddene falt med 806 169 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ladies Tour Of Norway AS?
Ladies Tour Of Norway AS eies til slutt av Berg Sparebank (23 %), Halden Cykleklub (23 %), Personlig eier A (11,5 % gjennom Hammervoll Holding AS), Personlig eier B (9,8 % gjennom GR Invest AS) og Personlig eier C (9,8 % gjennom GR Invest AS), og 5 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ladies Tour Of Norway AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Berg Sparebank | 23 % | 345 956 kr | – |
| Halden Cykleklub | 23 % | 345 956 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Hammervoll Holding AS | 11,5 % | 172 978 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom GR Invest AS | 9,8 % | 147 031 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom GR Invest AS | 9,8 % | 147 031 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 8,7 % | 131 463 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Herman AS | 5,7 % | 86 489 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 3 % | 44 974 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Bagler Sport Management AS | 2,8 % | 41 515 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 2,8 % | 41 515 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i HERMAN AS steg fra 612 893 kr i 2024 til 1,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- EVENTRIX PRODUCTION AS gikk fra 46 % til 0 % av aksjene i LADIES TOUR OF NORWAY AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- GR INVEST AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i EVENTRIX PRODUCTION AS i 2024.
- HAMMERVOLL HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (14,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−195 036 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11,9 mill. kr).
- HAMMERVOLL HOLDING AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i EVENTRIX PRODUCTION AS i 2024.
- HERMAN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i EVENTRIX PRODUCTION AS i 2024.
- BAGLER SPORT MANAGEMENT AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i EVENTRIX PRODUCTION AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Berg Sparebank
- Eier: Halden Cykleklub
- Eierandel i: Battle Of The North AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.