Anslag · inntektsår 2025
Goar Holding AS
Org.nr. 913429842 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Oslo
Aksjene i Goar Holding AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 1 579 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Goar Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 168 265 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 52 094 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Goar Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 168 265 kr. Bankinnskuddene falt med 130 765 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (41 903 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 20 434 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 26 047 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Goar Holding AS?
Goar Holding AS eies til slutt av Gard Lauvsnes (43,9 % gjennom Vallergaard Invest AS), Einar Caspersen (13,2 % gjennom Kløvningen AS), Mari Braaten (9,2 % gjennom Ongsjøfjell AS → Toogood AS og Ongsjøfjell AS og BMH Invest AS → Ongsjøfjell AS → Toogood AS), Ole Mjåtvedt (7,6 % gjennom Arom Invest AS) og Lars Sjumarken (6,6 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Goar Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Gard Lauvsnes gjennom Vallergaard Invest AS. Eier også aksjer i Webpharma SPT AS (1,12 %), Evje Golfpark AS (0,18 %) | 43,9 % | 1,9 mill. kr | 1 579 kr |
| Einar Caspersen gjennom Kløvningen AS. Eier også aksjer i Sjøgård AS (100 %), Dalskilen Brygge AS (4,17 %), Advokatfirmaet Schjødt AS (0,25 %) | 13,2 % | 576 984 kr | 0 kr |
| Mari Braaten gjennom Ongsjøfjell AS → Toogood AS; Ongsjøfjell AS; BMH Invest AS → Ongsjøfjell AS → Toogood AS | 9,2 % | 401 110 kr | 0 kr |
| Ole Mjåtvedt gjennom Arom Invest AS | 7,6 % | 330 384 kr | 0 kr |
| Lars Sjumarken. Eier også aksjer i Cmedical Group AS (0,79 %), Storebrand ASA (under 0,01 %), Austevoll Seafood ASA (under 0,01 %), Lerøy Seafood Group ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) og 6 andre | 6,6 % | 288 434 kr | 0 kr |
| Astrid Elisabeth Rojahn gjennom Arom Invest AS | 3,7 % | 162 726 kr | 0 kr |
| Ivar Karsten Johannessen gjennom Kristar AS. Eier også aksjer i Equinor ASA (under 0,01 %) | 3,4 % | 147 362 kr | 0 kr |
| Svea Tandvård AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2 % | 85 738 kr | – |
| Morten Henrik Greidung gjennom BMH Invest AS → Greidung AS; BMH Invest AS | 1,7 % | 72 050 kr | 0 kr |
| Hans Pindar Flaata gjennom Half Invest AS. Eier også aksjer i Gaysir AS (1,8 %) | 1,3 % | 57 780 kr | 0 kr |
| Harald Olav Eggen Linnebo. Eier også aksjer i Cmedical Group AS (0,29 %) | 1,3 % | 57 198 kr | 0 kr |
| Tore Andersen. Eier også aksjer i Cmedical Group AS (0,15 %), Kongsberg Automotive ASA (under 0,01 %), Panoro Energy ASA (under 0,01 %), Desert Control AS (under 0,01 %), Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %) og 3 andre | 1,3 % | 57 198 kr | 0 kr |
| Ulf Stuge gjennom Strø AS. Eier også aksjer i Equinor ASA (under 0,01 %) | 1,1 % | 49 043 kr | 0 kr |
| Einar Hartz gjennom Einar Hartz AS | 1,1 % | 48 577 kr | 0 kr |
| Tore Hartz gjennom Tannlege Tore Hartz AS. Eier også aksjer i Frimurerlogens Hus AS (1,08 %), Furutangen Aktivitetssenter AS (0,03 %), Hav Group ASA (under 0,01 %), Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %), Nordic Mining ASA (under 0,01 %) og 6 andre | 1,1 % | 48 577 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 26 047 kr
Hendelser i eierkjeden
- VALLERGAARD INVEST AS delte anslagsvis ut 17,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (221,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (31,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (235,8 mill. kr).
- Finansinntektene i KLØVNINGEN AS steg fra −17,9 mill. kr i 2024 til 14,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KLØVNINGEN AS gikk fra 16,2 % til 15 % av aksjene i SMARTOPTICS GROUP ASA i 2025.
- KLØVNINGEN AS gikk fra 2,5 % til 0,5 % av aksjene i WHEEL.ME AS i 2025.
- BMH INVEST AS delte anslagsvis ut 5,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (48,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (53,3 mill. kr).
- Finansinntektene i BMH INVEST AS steg fra 1,6 mill. kr i 2024 til 12,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BMH INVEST AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i VIBORG LOGISTICS DENMARK AS i 2025.
- Finansinntektene i ONGSJØFJELL AS steg fra 1,1 mill. kr i 2024 til 8,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VALLERGAARD INVEST AS delte anslagsvis ut 35,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (251,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (221,4 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Cmedical Group AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.