Anslag · inntektsår 2025
Kenna Invest 2 AS
Org.nr. 913423720 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Stavanger
Aksjene i Kenna Invest 2 AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Kenna Invest 2 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,21 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Kenna Invest 2 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 268 167 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 6 095 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Kenna Invest 2 AS?
Kenna Invest 2 AS eies til slutt av Personlig eier A (33 % gjennom Kre Invest AS), Personlig eier B (33 % gjennom Tome Invest AS), Personlig eier C (16,5 % gjennom SC Invest AS), Personlig eier D (16,5 % gjennom SC Invest AS) og Personlig eier E (0,9 % gjennom Kakamo Invest AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Kenna Invest 2 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Kre Invest AS | 33 % | 782 468 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Tome Invest AS | 33 % | 782 468 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom SC Invest AS | 16,5 % | 391 234 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom SC Invest AS | 16,5 % | 391 234 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Kakamo Invest AS | 0,9 % | 22 065 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 6 095 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i KENNA INVEST 2 AS falt med 1,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- SC INVEST AS delte anslagsvis ut 13 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (95,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (88,9 mill. kr).
- TOME INVEST AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (53,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (384 637 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (45 mill. kr).
- Finansinntektene i KAKAMO INVEST AS steg fra 2,5 mill. kr i 2024 til 25,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i KENNA INVEST 2 AS falt med 13,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- KRE INVEST AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (122,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (54,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (167,4 mill. kr).
- Finansinntektene i KRE INVEST AS steg fra 14,9 mill. kr i 2023 til 60 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SC INVEST AS delte anslagsvis ut 13 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (106,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (95,5 mill. kr).
- SC INVEST AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i PORTALEN INVEST AS i 2024.
- TOME INVEST AS delte anslagsvis ut 8,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (47,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (14,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (53,6 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Ocean Visuals AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.