Anslag · inntektsår 2025
Svalinn Installation AS
Org.nr. 913408586 · AS · Snekkerarbeid · Namsos
Aksjene i Svalinn Installation AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 815 795 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Svalinn Installation AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 10 256 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 357 236 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 3 881 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Svalinn Installation AS?
Fra 2023 til 2025 falt bankinnskuddene med 2,5 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 824 000 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Svalinn Installation AS?
Svalinn Installation AS eies til slutt av Tarjei Hegland (23,1 % gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS → Svalinn Group AS → Hegland AS), Nils Erik Haukeland (23,1 % gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS → Svalinn Group AS → Nice AS), Pål Svenheim (23,1 % gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS → Svalinn Group AS → Pyttsan AS), Pål Ivar Breistrand (8 % gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS) og Rune Søreide (8 % gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Svalinn Installation AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Tarjei Hegland gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS → Svalinn Group AS → Hegland AS | 23,1 % | 188 598 kr | 0 kr |
| Nils Erik Haukeland gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS → Svalinn Group AS → Nice AS | 23,1 % | 188 598 kr | 0 kr |
| Pål Svenheim gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS → Svalinn Group AS → Pyttsan AS. Eier også aksjer i Lydriket AS (50 %), Svenheim Engineering AS (18 %) | 23,1 % | 188 598 kr | 0 kr |
| Pål Ivar Breistrand gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS. Eier også aksjer i Oncoinvent ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), Dof Group ASA (under 0,01 %), Protector Forsikring ASA (under 0,01 %), Vår Energi ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 8 % | 65 264 kr | 0 kr |
| Rune Søreide gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS | 8 % | 65 264 kr | 0 kr |
| Julie Marie Stenrød gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS → Stenrød Invest AS | 4 % | 32 632 kr | 0 kr |
| Thomas Garnes gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS → Svalinn Group AS → Garnes AS. Eier også aksjer i Fløibanen AS (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 2,1 % | 17 499 kr | 0 kr |
| Hilde Nordli gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS | 2 % | 16 316 kr | 0 kr |
| Tor Arne Lia gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS → Tor Arne Lia AS. Eier også aksjer i Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 2 % | 16 316 kr | 0 kr |
| Frode Moen gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS. Eier også aksjer i Selvaag Bolig ASA (under 0,01 %), Zelluna ASA (under 0,01 %), Elopak ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), Aker ASA (under 0,01 %) og 9 andre | 1 % | 8 158 kr | 0 kr |
| Jon Ove Høgden gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS | 1 % | 8 158 kr | 0 kr |
| Raymond Kjøsen gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS. Eier også aksjer i Norwaters Holding AS (0,02 %) | 1 % | 8 158 kr | 0 kr |
| Stein Løvaas gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS | 1 % | 8 158 kr | 0 kr |
| Kjell Robert Hals gjennom Svalinn AS → Svalinn Holding AS. Eier også aksjer i Snåsavann AS (0,02 %), Polight ASA (under 0,01 %), Norsk Titanium AS (under 0,01 %), MPC Container Ships ASA (under 0,01 %), Nordic Semiconductor ASA (under 0,01 %) og 3 andre | 0,5 % | 4 079 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 815 795 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SVALINN AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (13,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (26,8 mill. kr).
- SVALINN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SVALINN RENTAL AS i 2025.
- SVALINN HOLDING AS delte anslagsvis ut 6,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (44,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (44,6 mill. kr).
- Finansinntektene i SVALINN HOLDING AS steg fra 1 mill. kr i 2024 til 9,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HEGLAND AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (17,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (17,4 mill. kr).
- PYTTSAN AS delte anslagsvis ut 7,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (23,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SVALINN INSTALLATION AS falt med 1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- SVALINN HOLDING AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i SVALINN HOLDING AS i 2024.
- HEGLAND AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (17 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (17,7 mill. kr).
- PYTTSAN AS delte anslagsvis ut 13 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (24,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,8 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.