Anslag · inntektsår 2025
Ravneveien 6 AS
Org.nr. 913237773 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Tønsberg
Aksjene i Ravneveien 6 AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 542 302 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Ravneveien 6 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 736 102 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Ravneveien 6 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 736 102 kr. Bankinnskuddene økte med 55 105 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 786 648 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 673 209 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ravneveien 6 AS?
Ravneveien 6 AS eies til slutt av Personlig eier A (42,4 % gjennom Slamrensing AS → Akvamarin Forvaltning AS → B & J Holding AS), Personlig eier B (9,9 % gjennom Slamrensing AS → Lola Invest AS), Personlig eier C (9,4 % gjennom Slamrensing AS og Slamrensing AS → Vrålstad Holding AS), Personlig eier D (7,1 % gjennom Slamrensing AS) og Personlig eier E (7,1 % gjennom Slamrensing AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ravneveien 6 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Slamrensing AS → Akvamarin Forvaltning AS → B & J Holding AS | 42,4 % | 229 830 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Slamrensing AS → Lola Invest AS | 9,9 % | 53 592 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Slamrensing AS; Slamrensing AS → Vrålstad Holding AS | 9,4 % | 51 040 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Slamrensing AS | 7,1 % | 38 280 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Slamrensing AS | 7,1 % | 38 280 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Slamrensing AS; Slamrensing AS → Holte Utvikling AS | 6,5 % | 35 090 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Slamrensing AS | 5,9 % | 31 900 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Slamrensing AS; Slamrensing AS → Slagen Varmepumpeservice AS | 4,7 % | 25 520 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Slamrensing AS → Lola Invest AS → JLL 1 AS | 4,2 % | 22 968 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Slamrensing AS → Akvamarin Forvaltning AS → Balto Asset Management AS | 2,3 % | 12 607 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Slamrensing AS → Holte Utvikling AS | 0,6 % | 3 190 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 677 877 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 542 302 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- JP GRUPPEN AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i RAVNEVEIEN 6 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KI GRUPPEN AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i RAVNEVEIEN 6 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JANKI TRANSPORT AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i RAVNEVEIEN 6 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i AKVAMARIN FORVALTNING AS steg fra 756 456 kr i 2024 til 7,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SLAMRENSING AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.