Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Metallco Larvik AS

Org.nr. 913108078 · AS · Engroshandel med avfall og skrap · Larvik

Aksjene i Metallco Larvik AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 13 163 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 12 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Metallco Larvik AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −5,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,68 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Metallco Larvik AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −345 551 kr, mest med nye penger fra eierne (1,2 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 208 466 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Metallco Larvik AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 345 551 kr. Bankinnskuddene falt med 7,7 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 830 034 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 165 206 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 101 009 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 102 692 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Metallco Larvik AS?

Metallco Larvik AS eies til slutt av Laurie Fredrik Feinberg (21,7 % gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Kremco AS og Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Kremco AS), Tord Linnerud (18,5 % gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Linnerud Holding AS), Katrine Victor (10,9 % gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Hove AS), Leslie Feinberg (8,2 % gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Feinmans AS og Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Feinmans AS) og Tor Damhaug (8,2 % gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Damhaug Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Metallco Larvik AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Laurie Fredrik Feinberg gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Kremco AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Kremco AS. Eier også aksjer i Vend Marketplaces ASA (under 0,01 %)21,7 %2,6 mill. kr8 557 kr
Tord Linnerud gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Linnerud Holding AS. Eier også aksjer i Oppland Metall Transport AS (50 %)18,5 %2,2 mill. kr4 606 kr
Katrine Victor gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Hove AS10,9 %1,3 mill. kr0 kr
Leslie Feinberg gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Feinmans AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Feinmans AS8,2 %980 842 kr0 kr
Tor Damhaug gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Damhaug Invest AS. Eier også aksjer i Telenor ASA (under 0,01 %)8,2 %980 560 kr0 kr
Benny Therese Bergendahl Victor gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Victor Holding AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Holding AS7,2 %867 034 kr0 kr
Marianne Thorendahl gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS6,5 %784 692 kr0 kr
Lynn Claire Feinberg gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Lynet AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Lynet AS6,5 %784 674 kr0 kr
Merete Victor gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Victor Holding AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Victor Holding AS5,8 %702 291 kr0 kr
Andreas Victor Damhaug gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Damhaug Invest AS2,7 %327 260 kr0 kr
Martin Aage Thorendahl gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS. Eier også aksjer i Thorendahl Invest AS (100 %), Circio Holding ASA (0,07 %), Oncoinvent ASA (0,03 %), Höegh Autoliners ASA (0,03 %), Kitron ASA (0,01 %)2,2 %261 564 kr0 kr
Emanuel Feinberg gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Lynet AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Lynet AS. Eier også aksjer i Advokatfirmaet Glittertind AS (7,14 %)0,8 %98 084 kr0 kr
Jonathan Feinberg gjennom Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Fevi AS → Lylela AS → Lynet AS; Metallco AS → Metallco Holding AS → Eieco AS → Bergmetall AS → Lylela AS → Lynet AS. Eier også aksjer i Jofe AS (100 %), Pilestredet Garasjelag AS (1,33 %)0,8 %98 084 kr0 kr
Verdigrunnlag
15 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
12 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
102 692 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i METALLCO LARVIK AS økte med 1,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • STENA RECYCLING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i METALLCO LARVIK AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • METALLCO AS delte anslagsvis ut 175,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (101 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (176 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (101,1 mill. kr).
  • METALLCO HOLDING AS delte anslagsvis ut 151 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (151 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,7 mill. kr).
  • EIECO AS delte anslagsvis ut 44,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (699,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (190 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (844,9 mill. kr).
  • BERGMETALL AS delte anslagsvis ut 31,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (135,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (141,4 mill. kr).
  • FEVI AS delte anslagsvis ut 9,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (123,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (123,9 mill. kr).
  • LYLELA AS delte anslagsvis ut 13,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (14,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9 mill. kr).
  • METALLCO AS delte anslagsvis ut 183,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (93,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (190,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (101 mill. kr).
  • EIECO AS delte anslagsvis ut 38,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (548,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (189 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (699,1 mill. kr).
  • BERGMETALL AS delte anslagsvis ut 42,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (143,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (35,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (135,9 mill. kr).
  • FEVI AS delte anslagsvis ut 13,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (124 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (13,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (123,7 mill. kr).
  • LYLELA AS delte anslagsvis ut 20,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (19,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,7 mill. kr).

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.