Anslag · inntektsår 2025
XT Sandvika AS
Org.nr. 912865215 · AS · Treningssentervirksomhet · Bærum
Aksjene i XT Sandvika AS gir de 17 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 396 335 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i XT Sandvika AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 14 680 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 438 490 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 5 555 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med XT Sandvika AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 14 680 kr. Bankinnskuddene falt med 1 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 558 810 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 381 593 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier XT Sandvika AS?
XT Sandvika AS eies til slutt av Personlig eier A (73,3 % gjennom XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS og XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS), Personlig eier B (5,4 % gjennom XT Group AS → Ringard Holding AS), Personlig eier C (5,2 % gjennom XT Group AS → Frantzenkraft Holding AS), Personlig eier D (4,8 % gjennom XT Group AS → Aaslund Coaching AS og XT Group AS) og Personlig eier E (3 % gjennom XT Group AS → Rygh Trening AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av XT Sandvika AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS; XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS | 73,3 % | 290 396 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom XT Group AS → Ringard Holding AS | 5,4 % | 21 243 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom XT Group AS → Frantzenkraft Holding AS | 5,2 % | 20 743 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom XT Group AS → Aaslund Coaching AS; XT Group AS | 4,8 % | 18 945 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom XT Group AS → Rygh Trening AS | 3 % | 11 754 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom XT Group AS → Hrobjartz AS | 2,1 % | 8 172 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom XT Group AS | 1,6 % | 6 537 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom XT Group AS → P.Holding AS | 1,4 % | 5 720 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom XT Group AS → Prima Renhold AS | 0,8 % | 3 269 kr | 0 kr |
| Zahra Ousati Ashtiani gjennom XT Group AS → Prima Renhold AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,7 % | 2 615 kr | – |
| Personlig eier J gjennom XT Group AS → Finnstø Invest AS | 0,4 % | 1 634 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom XT Group AS | 0,3 % | 1 092 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom XT Group AS | 0,3 % | 1 092 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom XT Group AS | 0,1 % | 546 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom XT Group AS | 0,1 % | 546 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 495 419 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 396 335 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i XT GROUP AS økte med 1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i XANIA GROUP AS steg fra 22,1 mill. kr i 2023 til 93,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- XANIA GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i XANIA RENTAL AS i 2024.
- XANIA GROUP AS gikk fra 99,4 % til 50 % av aksjene i GAIA GROUP HOLDING AS i 2024.
- XANIA GROUP AS gikk fra 78,7 % til 0 % av aksjene i APILAR LOGISTICS AS i 2024.
- XANIA GROUP AS gikk fra 78,4 % til 76,7 % av aksjene i FUNCTIONAL FITNESS GROUP AS i 2024.
- XANIA AS delte anslagsvis ut 28,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−12,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−42,5 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.