Anslag · inntektsår 2025
Målselv Fjellandsby AS
Org.nr. 912719367 · AS · Drift av idrettsanlegg · Målselv
Aksjene i Målselv Fjellandsby AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 44 925 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Målselv Fjellandsby AS?
Fra utgangen av 2022 til utgangen av 2024 økte egenkapitalen med −2,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (5,9 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2023–2024.
Hvordan har det gått med Målselv Fjellandsby AS?
Fra 2022 til 2024 falt egenkapitalen med 2,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 462 619 kr og den langsiktige gjelden økte med 595 098 kr.
Hvem eier Målselv Fjellandsby AS?
Målselv Fjellandsby AS eies til slutt av Personlig eier A (27,5 % gjennom Pamo Invest AS), Personlig eier B (27,5 % gjennom Pamo Invest AS), Personlig eier C (15,6 % gjennom Johansen Eiendomsinvest AS), Personlig eier D (12,4 %) og Personlig eier E (10,2 %), og 1 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Målselv Fjellandsby AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Pamo Invest AS | 27,5 % | 12 350 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Pamo Invest AS | 27,5 % | 12 350 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Johansen Eiendomsinvest AS | 15,6 % | 7 022 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 12,4 % | 5 583 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 10,2 % | 4 574 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom PFV Invest AS | 6,8 % | 3 045 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 56 156 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 44 925 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i MÅLSELV FJELLANDSBY AS økte fra 15 500 til 51 634 i 2025, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- PAMO INVEST AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (42,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (38,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MÅLSELV FJELLANDSBY AS økte med 5,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- PAMO INVEST AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (43,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (42,8 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Myrefjell Vann & Avløp AS
- Eierandel i: Arctic Logistics AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.