Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Isebakkeveien 75 AS

Org.nr. 912674851 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Halden

Aksjene i Isebakkeveien 75 AS gir de 19 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Isebakkeveien 75 AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,9 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Isebakkeveien 75 AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,2 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 547 146 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 73 945 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Isebakkeveien 75 AS?

Isebakkeveien 75 AS eies til slutt av Personlig eier A (27,2 % gjennom Forza No AS), Personlig eier B (23,1 % gjennom Terabyte Holding AS), Personlig eier C (16,6 %), Personlig eier D (14,2 % gjennom Dank i Halden AS) og Personlig eier E (2,8 % gjennom Expo Holding AS → Expo Property AS → GSR Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Isebakkeveien 75 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Forza No AS27,2 %463 464 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Terabyte Holding AS23,1 %394 183 kr0 kr
Personlig eier C16,6 %283 334 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Dank i Halden AS14,2 %242 244 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Expo Holding AS → Expo Property AS → GSR Holding AS2,8 %48 377 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Expo Holding AS → Expo Property AS → M3 Næring AS → Boulder Holding AS2,2 %37 627 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Expo Holding AS → Expo Property AS → M3 Næring AS → Nora Holding AS2,2 %37 627 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Expo Holding AS → Gaard Eiendom AS1,4 %24 068 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Expo Holding AS → Gaard Eiendom AS1,4 %24 068 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Expo Holding AS → Gaard Eiendom AS1,4 %24 068 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Expo Holding AS → Forbes Invest AS → Forbes Holding AS1,1 %18 051 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Expo Holding AS → Forbes Invest AS → Forbes Holding AS1,1 %18 051 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Expo Holding AS → Forbes Invest AS → Forbes Holding AS1,1 %18 051 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Expo Holding AS → Forbes Invest AS → Forbes Holding AS1,1 %18 051 kr0 kr
Personlig eier O gjennom Expo Holding AS → Expo Property AS → M3 Næring AS → Bjelland Holding AS0,9 %15 051 kr0 kr
Verdigrunnlag
2,1 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
1,7 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • ISEBAKKEVEIEN 75 AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (960 258 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−554 319 kr).
  • FORZA NO AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SODATECH AS i 2025.
  • FORZA NO AS gikk fra 45 % til 37 % av aksjene i INTER ACT AS i 2025.
  • TERABYTE HOLDING AS gikk fra 22 % til 17 % av aksjene i INTER ACT AS i 2025.
  • EXPO HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−13,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−1,5 mill. kr).
  • M3 NÆRING AS delte anslagsvis ut 5,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (32 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (124 276 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (26,5 mill. kr).
  • JETCARRIER LOGISTICS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ISEBAKKEVEIEN 75 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Finansinntektene i FORZA NO AS steg fra 5,2 mill. kr i 2023 til 52,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • FORZA NO AS gikk fra 67 % til 45 % av aksjene i INTER ACT AS i 2024.
  • FORZA NO AS gikk fra 27,2 % til 0 % av aksjene i JETCARRIER AS i 2024.
  • TERABYTE HOLDING AS delte anslagsvis ut 500 001 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (40,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (42,1 mill. kr).
  • Finansinntektene i TERABYTE HOLDING AS steg fra 2,3 mill. kr i 2023 til 44 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • TERABYTE HOLDING AS gikk fra 33 % til 22 % av aksjene i INTER ACT AS i 2024.
  • TERABYTE HOLDING AS gikk fra 23,1 % til 0 % av aksjene i JETCARRIER AS i 2024.
  • Finansinntektene i EXPO HOLDING AS steg fra 946 008 kr i 2023 til 24,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • EXPO HOLDING AS gikk fra 18,9 % til 0 % av aksjene i JETCARRIER AS i 2024.
  • Finansinntektene i DANK I HALDEN AS steg fra 78 750 kr i 2023 til 24 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • DANK I HALDEN AS gikk fra 14,2 % til 0 % av aksjene i JETCARRIER AS i 2024.
  • M3 NÆRING AS delte anslagsvis ut 670 079 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (19,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (32 mill. kr).
  • Finansinntektene i M3 NÆRING AS steg fra 2,2 mill. kr i 2023 til 21,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.