Anslag · inntektsår 2025
TT Masseuttak AS
Org.nr. 912530167 · AS · Bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein · Vestvågøy
Aksjene i TT Masseuttak AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 8 810 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i TT Masseuttak AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 15 161 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 5 737 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med TT Masseuttak AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 15 161 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 22 534 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier TT Masseuttak AS?
TT Masseuttak AS eies til slutt av Runar Brekken (50 % gjennom TT Eiendom Hadsel AS → Brekken Eiendom AS → RB Invest AS), Matias Nordahl Carlsen (9,5 % gjennom TT Eiendom Hadsel AS → Brekken Eiendom AS → Grafo AS → Grafo Holding 1 AS), Ane Nordahl Carlsen (9,5 % gjennom TT Eiendom Hadsel AS → Brekken Eiendom AS → Grafo AS → Grafo Holding 2 AS), Anna Nordahl Carlsen (9,5 % gjennom TT Eiendom Hadsel AS → Brekken Eiendom AS → Grafo AS → Grafo Holding 3 AS) og Matilde Pauline Nordahl Neby (9,5 % gjennom TT Eiendom Hadsel AS → Brekken Eiendom AS → Grafo AS → Grafo Holding 4 AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av TT Masseuttak AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Runar Brekken gjennom TT Eiendom Hadsel AS → Brekken Eiendom AS → RB Invest AS. Eier også aksjer i Saga Pure ASA (0,01 %), Barents Blue AS (under 0,01 %), Nos Nova AS (under 0,01 %), Zelluna ASA (under 0,01 %) | 50 % | 4 405 kr | 0 kr |
| Matias Nordahl Carlsen gjennom TT Eiendom Hadsel AS → Brekken Eiendom AS → Grafo AS → Grafo Holding 1 AS. Eier også aksjer i Lofotlys AS (50 %), Norway Live AS (0,12 %) | 9,5 % | 837 kr | 0 kr |
| Ane Nordahl Carlsen gjennom TT Eiendom Hadsel AS → Brekken Eiendom AS → Grafo AS → Grafo Holding 2 AS. Eier også aksjer i Norske Skog ASA (under 0,01 %), Nordic Semiconductor ASA (under 0,01 %), Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %) | 9,5 % | 837 kr | 0 kr |
| Anna Nordahl Carlsen gjennom TT Eiendom Hadsel AS → Brekken Eiendom AS → Grafo AS → Grafo Holding 3 AS | 9,5 % | 837 kr | 0 kr |
| Matilde Pauline Nordahl Neby gjennom TT Eiendom Hadsel AS → Brekken Eiendom AS → Grafo AS → Grafo Holding 4 AS | 9,5 % | 837 kr | 0 kr |
| Petra Adeleide Evensdatter Carlsen-Andreassen gjennom TT Eiendom Hadsel AS → Brekken Eiendom AS → Grafo AS → Grafo Holding 5 AS | 9,5 % | 837 kr | 0 kr |
| Even Carlsen gjennom TT Eiendom Hadsel AS → Brekken Eiendom AS → Grafo AS | 2,5 % | 220 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 11 012 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 8 810 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- GRAFO AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i P BOLIGUTLEIE AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i ISBRE HEIM AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 11,2 % til 0 % av aksjene i PIONEER PROPERTY GROUP ASA i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 10,7 % til 8,9 % av aksjene i PIONEER INVESTOR DX AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 6,4 % til 0 % av aksjene i MINING AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i UNIFRACTAL AS i 2025.
- GRAFO HOLDING 1 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (718 220 kr).
- GRAFO HOLDING 2 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (721 198 kr).
- GRAFO AS delte anslagsvis ut 48 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (723,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (58,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (734 mill. kr).
- GRAFO AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SG1 HOLDING AS i 2024.
- GRAFO AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i GRILLEN 2 AS i 2024.
- GRAFO AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i PINGDATA AS i 2024.
- GRAFO HOLDING 1 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13 368 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 1 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GRAFO HOLDING 2 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11 928 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 2 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.