Anslag · inntektsår 2025
Råholt Eiendomsutvikling AS
Org.nr. 912387968 · AS
Aksjene i Råholt Eiendomsutvikling AS gir de 19 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 180 212 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Råholt Eiendomsutvikling AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 51 043 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Råholt Eiendomsutvikling AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 51 043 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 154 812 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Råholt Eiendomsutvikling AS?
Råholt Eiendomsutvikling AS eies til slutt av Personlig eier A (15,6 % gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → Sandermoen Eiendom AS → Teten AS), Personlig eier B (15,6 % gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → Sandermoen Eiendom AS → Teten AS), Personlig eier C (14,5 % gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → TTC Invest AS → Urban Invest AS), Personlig eier D (13,1 % gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → Munch Holding AS → Fornybar Felles Holding AS → Fornybar Holding AS) og Personlig eier E (9,2 % gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → TTC Invest AS → Urbanski Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Råholt Eiendomsutvikling AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → Sandermoen Eiendom AS → Teten AS | 15,6 % | 28 033 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → Sandermoen Eiendom AS → Teten AS | 15,6 % | 28 033 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → TTC Invest AS → Urban Invest AS | 14,5 % | 26 133 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → Munch Holding AS → Fornybar Felles Holding AS → Fornybar Holding AS | 13,1 % | 23 533 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → TTC Invest AS → Urbanski Invest AS | 9,2 % | 16 654 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → TTC Invest AS → Satin Bower AS | 5,9 % | 10 673 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → Munch Holding AS → Ajks AS | 4,8 % | 8 670 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → Munch Holding AS | 4,8 % | 8 670 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → Munch Holding AS → Isak Invest AS | 3,5 % | 6 348 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → Munch Holding AS → Le Holding 1 AS | 2,4 % | 4 335 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → Sandermoen Eiendom AS → Teten AS | 2,2 % | 4 005 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → Munch Holding AS → Tig Invest AS | 1,4 % | 2 477 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → Munch Holding AS → JG Next AS | 1 % | 1 858 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → Munch Holding AS → Le Holding 1 AS | 0,5 % | 929 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Hedalm Anebyhus AS → Hedalm Anebyhus Holding AS → Munch Holding AS → Le Holding 1 AS | 0,5 % | 929 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 225 265 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 180 212 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HEDALM ANEBYHUS HOLDING AS økte med 25 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i TTC INVEST AS steg fra 26,6 mill. kr i 2024 til 127,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TTC INVEST AS gikk fra 14,3 % til 0 % av aksjene i 4HUMAN INVEST AS i 2025.
- TTC INVEST AS gikk fra 5,7 % til 4,7 % av aksjene i AVARN SECURITY GROUP HOLDING AS i 2025.
- TTC INVEST AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i INAPRIL AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i HEDALM ANEBYHUS AS økte med 12,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HEDALM ANEBYHUS HOLDING AS økte med 10 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MUNCH HOLDING AS delte anslagsvis ut 34,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (287,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (263,9 mill. kr).
- MUNCH HOLDING AS gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i PEGASUS HELICOPTER AS i 2024.
- Finansinntektene i TETEN AS steg fra 4 kr i 2023 til 2,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TTC INVEST AS gikk fra 6,8 % til 5,7 % av aksjene i AVARN SECURITY GROUP HOLDING AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.