Anslag · inntektsår 2025
Østereng It Holding AS
Org.nr. 912307565 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Arendal
Aksjene i Østereng It Holding AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 45 513 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Østereng It Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −2,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,67 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Østereng It Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 697 547 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 182 204 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Østereng It Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 697 547 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 144 442 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 10,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 84 839 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 89 785 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Østereng It Holding AS?
Østereng It Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (58,8 % gjennom Østereng Invest AS), Personlig eier B (7,3 % gjennom Østereng Invest AS), Personlig eier C (7,3 % gjennom Østereng Invest AS), Personlig eier D (5,9 %) og Personlig eier E (5,9 %), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Østereng It Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Østereng Invest AS | 58,8 % | 6,3 mill. kr | 45 513 kr |
| Personlig eier B gjennom Østereng Invest AS | 7,3 % | 788 048 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Østereng Invest AS | 7,3 % | 788 048 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 5,9 % | 633 568 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 5,9 % | 633 568 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 5,9 % | 633 568 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 5,9 % | 633 568 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 3 % | 316 784 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 13,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 89 785 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i ØSTERENG IT HOLDING AS økte fra 916 631 til 1 222 174 i 2024, og 5 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- ARILD-ANDRÉ LYCKE gikk fra 5,9 % til 0 % av aksjene i ØSTERENG IT HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i ØSTERENG INVEST AS steg fra 1,9 mill. kr i 2023 til 30 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ØSTERENG INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GALTUNG INVEST AS i 2024.
- ØSTERENG INVEST AS gikk fra 4,6 % til 0 % av aksjene i MIMIR HOLDCO AS i 2024.
- Finansinntektene i HAPPY-GO-LUCKY INVEST AS steg fra 4 414 kr i 2023 til 2,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i SELS HOLDING AS steg fra 4 712 kr i 2023 til 2,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i SKOLL INVEST AS steg fra 20 642 kr i 2023 til 2,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i SIKE AS steg fra 162 kr i 2023 til 1,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Digipos AS
- Eierandel i: Kontor Holding AS
- Eierandel i: Solver AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.