Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Boxshop AS

Org.nr. 912235971 · AS · Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · Oslo

Aksjene i Boxshop AS gir de 17 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 24 151 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Boxshop AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −106 730 kr, mest med nye penger fra eierne (80 309 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Boxshop AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 106 730 kr. Bankinnskuddene falt med 44 487 kr og den langsiktige gjelden økte med 337 474 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Boxshop AS?

Boxshop AS eies til slutt av Personlig eier A (73,3 % gjennom XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS og XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS), Personlig eier B (5,4 % gjennom XT Group AS → Ringard Holding AS), Personlig eier C (5,2 % gjennom XT Group AS → Frantzenkraft Holding AS), Personlig eier D (4,8 % gjennom XT Group AS → Aaslund Coaching AS og XT Group AS) og Personlig eier E (3 % gjennom XT Group AS → Rygh Trening AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Boxshop AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS → Hjo Invest AS; XT Group AS → Xania Group AS → Xania AS73,3 %17 696 kr0 kr
Personlig eier B gjennom XT Group AS → Ringard Holding AS5,4 %1 294 kr0 kr
Personlig eier C gjennom XT Group AS → Frantzenkraft Holding AS5,2 %1 264 kr0 kr
Personlig eier D gjennom XT Group AS → Aaslund Coaching AS; XT Group AS4,8 %1 154 kr0 kr
Personlig eier E gjennom XT Group AS → Rygh Trening AS3 %716 kr0 kr
Personlig eier F gjennom XT Group AS → Hrobjartz AS2,1 %498 kr0 kr
Personlig eier G gjennom XT Group AS1,6 %398 kr0 kr
Personlig eier H gjennom XT Group AS → P.Holding AS1,4 %349 kr0 kr
Personlig eier I gjennom XT Group AS → Prima Renhold AS0,8 %199 kr0 kr
Zahra Ousati Ashtiani gjennom XT Group AS → Prima Renhold AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)0,7 %159 kr–
Personlig eier J gjennom XT Group AS → Finnstø Invest AS0,4 %100 kr0 kr
Personlig eier K gjennom XT Group AS0,3 %67 kr0 kr
Personlig eier L gjennom XT Group AS0,3 %67 kr0 kr
Personlig eier M gjennom XT Group AS0,1 %33 kr0 kr
Personlig eier N gjennom XT Group AS0,1 %33 kr0 kr
Verdigrunnlag
30 189 kr
Formuesverdi (80 %)
24 151 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i XT GROUP AS økte med 1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i XANIA GROUP AS steg fra 22,1 mill. kr i 2023 til 93,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • XANIA GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i XANIA RENTAL AS i 2024.
  • XANIA GROUP AS gikk fra 99,4 % til 50 % av aksjene i GAIA GROUP HOLDING AS i 2024.
  • XANIA GROUP AS gikk fra 78,7 % til 0 % av aksjene i APILAR LOGISTICS AS i 2024.
  • XANIA GROUP AS gikk fra 78,4 % til 76,7 % av aksjene i FUNCTIONAL FITNESS GROUP AS i 2024.
  • XANIA AS delte anslagsvis ut 28,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−12,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−42,5 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.