Anslag · inntektsår 2025
Telaris AS
Org.nr. 912171752 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Kristiansand
Aksjene i Telaris AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Telaris AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,47 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Telaris AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 6,1 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (6,5 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 50 323 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Telaris AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 6,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 41 232 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 71 303 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 25 630 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Telaris AS?
Telaris AS eies til slutt av G1 Software Holding AB (66,9 % gjennom Telaris Bidco AS → Telaris Midco AS → Telaris Holdco AS), Personlig eier A (9,3 % gjennom Telaris Bidco AS → Telaris Midco AS → Telaris Holdco AS → Roy Jørgensen Holding AS), Personlig eier B (8,4 % gjennom Telaris Bidco AS → Telaris Midco AS → Telaris Holdco AS → Øyvind Selbek Holding AS), Personlig eier C (4,1 % gjennom Telaris Bidco AS → Telaris Midco AS → Telaris Holdco AS → Mano Holding AS) og Personlig eier D (4,1 % gjennom Telaris Bidco AS → Telaris Midco AS → Telaris Holdco AS → Negaard Holding AS), og 5 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Telaris AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| G1 Software Holding AB gjennom Telaris Bidco AS → Telaris Midco AS → Telaris Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 66,9 % | 2,9 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Telaris Bidco AS → Telaris Midco AS → Telaris Holdco AS → Roy Jørgensen Holding AS | 9,3 % | 400 545 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Telaris Bidco AS → Telaris Midco AS → Telaris Holdco AS → Øyvind Selbek Holding AS | 8,4 % | 361 338 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Telaris Bidco AS → Telaris Midco AS → Telaris Holdco AS → Mano Holding AS | 4,1 % | 176 864 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Telaris Bidco AS → Telaris Midco AS → Telaris Holdco AS → Negaard Holding AS | 4,1 % | 175 323 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Telaris Bidco AS → Telaris Midco AS → Telaris Holdco AS → Lindholt Holding AS | 3,2 % | 139 680 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Telaris Bidco AS → Telaris Midco AS → Telaris Holdco AS → Manny Biir Invest AS | 1,6 % | 68 010 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Telaris Bidco AS → Telaris Midco AS → Telaris Holdco AS → Lumm AS | 1,3 % | 57 702 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Telaris Bidco AS → Telaris Midco AS → Telaris Holdco AS → Haugeto Holding AS | 0,9 % | 40 459 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Telaris Bidco AS → Telaris Midco AS → Telaris Holdco AS | 0,2 % | 8 188 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 25 630 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i TELARIS AS økte med 6,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ROY JØRGENSEN HOLDING AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i TELARIS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MOMENT HOLDING AS gikk fra 24,5 % til 0 % av aksjene i TELARIS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NEGAARD HOLDING AS gikk fra 10,8 % til 0 % av aksjene i TELARIS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- LINDHOLT HOLDING AS gikk fra 8,6 % til 0 % av aksjene i TELARIS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MANNY BIIR INVEST AS gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i TELARIS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BÖHMEISTER AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i TELARIS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- LUMM AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i TELARIS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ROY JØRGENSEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (21 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19 mill. kr).
- ROY JØRGENSEN HOLDING AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i TELMO HOLDING AS i 2025.
- ROY JØRGENSEN HOLDING AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i TELARIS AS i 2025.
- Antall aksjer i TELARIS AS økte fra 1 840 til 184 000 i 2024, og 5 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- ROY JØRGENSEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 550 399 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−6 248 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,7 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.