Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Trollåsveien 8 AS

Org.nr. 912103498 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i Trollåsveien 8 AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 466 840 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 105 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Trollåsveien 8 AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 7,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,85 % av den samme verdien, så avkastningen er 8,8 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Trollåsveien 8 AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 7,9 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 11,6 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2,2 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 3 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Trollåsveien 8 AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 7,9 mill. kr. Den langsiktige gjelden økte med 4,3 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 5,8 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 3,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (1,8 mill. kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 110,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,2 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,1 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Trollåsveien 8 AS?

Trollåsveien 8 AS eies til slutt av Arne Johan Endresen (12,8 % gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Berbu AS), Fabian Emil Søbak (10 % gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Fabian Holding AS), Rune Steffen Bentsen (9,3 % gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Malling Value Add i AS → RB Investor AS → Green Business AS), Eivind Kyllingstad Endresen (6,1 % gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Berbu AS) og Kjetil Kyllingstad Endresen (6,1 % gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Berbu AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Trollåsveien 8 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Arne Johan Endresen gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Berbu AS12,8 %13,4 mill. kr116 321 kr
Fabian Emil Søbak gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Fabian Holding AS. Eier også aksjer i Quicksand AS (100 %)10 %10,5 mill. kr87 357 kr
Rune Steffen Bentsen gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Malling Value Add i AS → RB Investor AS → Green Business AS. Eier også aksjer i Vestfjorden Vann og Avløp AS (0,33 %), Pareto Bank ASA (0,07 %), Sparebanken Norge (0,01 %), TGS ASA (under 0,01 %)9,3 %9,7 mill. kr79 596 kr
Eivind Kyllingstad Endresen gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Berbu AS6,1 %6,4 mill. kr46 717 kr
Kjetil Kyllingstad Endresen gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Berbu AS6,1 %6,4 mill. kr46 717 kr
Norsk Sjømannsforbund gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Malling Value Add i AS → Sjømennenes Hus Eiendom AS5,3 %5,6 mill. kr–
Anders Utkilen gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Malling Value Add i AS → Utkilen Holding AS → Aut Holding AS4 %4,2 mill. kr23 972 kr
Carl Ove Utkilen gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Malling Value Add i AS → Utkilen Holding AS → Cou Holding AS4 %4,2 mill. kr23 972 kr
Bjørn Oxholm gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Malling Value Add i AS → AS Taif; Trollåsveien 8 Holding AS → AS Taif. Eier også aksjer i Første Rad AS (100 %), Endúr ASA (under 0,01 %), Appear ASA (under 0,01 %), Protector Forsikring ASA (under 0,01 %), Mowi ASA (under 0,01 %) og 1 andre3 %3,1 mill. kr13 789 kr
Ellen Oxholm Meisingset gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Malling Value Add i AS → AS Taif; Trollåsveien 8 Holding AS → AS Taif. Eier også aksjer i Eox Holding AS (100 %), Oxmei AS (50 %)3 %3,1 mill. kr13 789 kr
Mads Mortensen gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Malling Value Add i AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS; Trollåsveien 8 Holding AS → Malling Value Add i AS → Cacomo AS; Trollåsveien 8 Holding AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS2,4 %2,5 mill. kr7 533 kr
Morten Christian Ameln gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Malling Value Add i AS → Monstro AS → Monforte AS2 %2,1 mill. kr3 686 kr
Steinar Walter Amund Jarlsbo gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Jarlsbo Invest AS2 %2,1 mill. kr3 391 kr
Christian Paus gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Malling Value Add i AS → Paus & Paus Eiendom AS → Olav Paus A/S. Eier også aksjer i Appear ASA (under 0,01 %), Sats ASA (under 0,01 %), Scatec ASA (under 0,01 %), Protector Forsikring ASA (under 0,01 %), Sparebank 1 SMN (under 0,01 %) og 3 andre1,4 %1,4 mill. kr0 kr
Helene Paus Aasen gjennom Trollåsveien 8 Holding AS → Malling Value Add i AS → Paus & Paus Eiendom AS → Olav Paus A/S1,4 %1,4 mill. kr0 kr
Verdigrunnlag
131,3 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
105 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
1,1 mill. kr

Hendelser i eierkjeden

  • FABRITIUS GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TROLLÅSVEIEN 8 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Innskutt egenkapital i MALLING VALUE ADD I AS økte med 117,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • GREEN BUSINESS AS delte anslagsvis ut 20,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (297,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (277,7 mill. kr).
  • TROLLÅSVEIEN 8 AS delte anslagsvis ut 7,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (17,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,4 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i GREEN BUSINESS AS falt med 21 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.