Anslag · inntektsår 2025
Deep Cygnus Operation AS
Org.nr. 912066843 · AS · Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · Herøy
Aksjene i Deep Cygnus Operation AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 62 306 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Deep Cygnus Operation AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −3,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,7 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Deep Cygnus Operation AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 4,5 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 294 174 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Deep Cygnus Operation AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 4,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 14,8 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 7,7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (192 135 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 15,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 136 543 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 119 431 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Deep Cygnus Operation AS?
Deep Cygnus Operation AS eies til slutt av Personlig eier A (30 % gjennom Havila Subsea & Renewables AS → Havila Subsea & Renewables Holding AS → Sæviking AS → Havila Holding AS → Emini Invest AS), Personlig eier B (30 % gjennom Havila Subsea & Renewables AS → Havila Subsea & Renewables Holding AS → Sæviking AS → Havila Holding AS → Innidimman AS), Personlig eier C (24 % gjennom Havila Subsea & Renewables AS → Havila Subsea & Renewables Holding AS → Sæviking AS → Havila Holding AS → HSR Invest AS), Personlig eier D (10 % gjennom Havila Subsea & Renewables AS → Havila Subsea & Renewables Holding AS → Sæviking AS → Havila Holding AS → Pison AS) og Personlig eier E (3 % gjennom Havila Subsea & Renewables AS → Havila Subsea & Renewables Holding AS → Sæviking AS → Havila Holding AS → HSR Invest AS), og 1 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Deep Cygnus Operation AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Havila Subsea & Renewables AS → Havila Subsea & Renewables Holding AS → Sæviking AS → Havila Holding AS → Emini Invest AS | 30 % | 4,1 mill. kr | 23 509 kr |
| Personlig eier B gjennom Havila Subsea & Renewables AS → Havila Subsea & Renewables Holding AS → Sæviking AS → Havila Holding AS → Innidimman AS | 30 % | 4,1 mill. kr | 23 509 kr |
| Personlig eier C gjennom Havila Subsea & Renewables AS → Havila Subsea & Renewables Holding AS → Sæviking AS → Havila Holding AS → HSR Invest AS | 24 % | 3,3 mill. kr | 15 288 kr |
| Personlig eier D gjennom Havila Subsea & Renewables AS → Havila Subsea & Renewables Holding AS → Sæviking AS → Havila Holding AS → Pison AS | 10 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Havila Subsea & Renewables AS → Havila Subsea & Renewables Holding AS → Sæviking AS → Havila Holding AS → HSR Invest AS | 3 % | 411 094 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Havila Subsea & Renewables AS → Havila Subsea & Renewables Holding AS → Sæviking AS → Havila Holding AS → HSR Invest AS | 3 % | 411 094 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 17,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 13,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 62 306 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 119 431 kr
Hendelser i eierkjeden
- HAVILA SUBSEA & RENEWABLES AS delte anslagsvis ut 268,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−184,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (142,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−311 mill. kr).
- HAVILA SUBSEA & RENEWABLES AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GRAND CANYON 2 AS i 2025.
- HAVILA SUBSEA & RENEWABLES AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GRAND CANYON 3 AS i 2025.
- HAVILA SUBSEA & RENEWABLES AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GC2CO AS i 2025.
- HAVILA SUBSEA & RENEWABLES HOLDING AS delte anslagsvis ut 281,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−2,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−807 000 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−284,8 mill. kr).
- HAVILA SUBSEA & RENEWABLES HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HAVILA MARITIME EIENDOM AS i 2025.
- SÆVIKING AS delte anslagsvis ut 281,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−30,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−50,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−362,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SÆVIKING AS økte med 620,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EMINI INVEST AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (41,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (35,6 mill. kr).
- HSR INVEST AS delte anslagsvis ut 12,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (59 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (53 mill. kr).
- DEEP CYGNUS OPERATION AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (23,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−3,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (17 mill. kr).
- Finansinntektene i HAVILA HOLDING AS steg fra 116,4 mill. kr i 2023 til 3,7 mrd. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- EMINI INVEST AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (36 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (41,2 mill. kr).
- Finansinntektene i EMINI INVEST AS steg fra 549 kr i 2023 til 11,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HSR INVEST AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (55,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (59 mill. kr).
- Finansinntektene i HSR INVEST AS steg fra 184 013 kr i 2023 til 11,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.