Anslag · inntektsår 2025
Noble Harvest AS
Org.nr. 911705907 · AS · Engroshandel med meierivarer, egg, matolje og -fett · Oslo
Aksjene i Noble Harvest AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Noble Harvest AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 152 257 kr. Bankinnskuddene falt med 329 187 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 141 559 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Noble Harvest AS?
Noble Harvest AS eies til slutt av Inge Harald Berg (25,3 % gjennom Nordlaks Holding AS → Bergs Holding AS → Ihb Invest AS), Petter Tidemand-Johannessen (20,9 % gjennom Harvest Holding AS), Sindre Tidemand-Johannessen (12,7 % gjennom Harvest Holding AS), Amalie Berg (5,9 % gjennom Nordlaks Holding AS → Bergs Holding AS → Aberg AS) og Robin Harald Berg (5,9 % gjennom Nordlaks Holding AS → Bergs Holding AS → RHB Invest AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Noble Harvest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Inge Harald Berg gjennom Nordlaks Holding AS → Bergs Holding AS → Ihb Invest AS. Eier også aksjer i Nordlandsglimt AS (1,14 %), Golden Energy Offshore Services ASA (0,32 %), Pharmasum Therapeutics AS (0,03 %), Lytix Biopharma ASA (0,03 %), DNO ASA (0,03 %) og 6 andre | 25,3 % | 351 259 kr | 0 kr |
| Petter Tidemand-Johannessen gjennom Harvest Holding AS. Eier også aksjer i Good for Me AS (0,52 %) | 20,9 % | 289 733 kr | 0 kr |
| Sindre Tidemand-Johannessen gjennom Harvest Holding AS. Eier også aksjer i Agile Investments AS (50 %), Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %), Elkem ASA (under 0,01 %), Af Gruppen ASA (under 0,01 %), Tomra Systems ASA (under 0,01 %) og 5 andre | 12,7 % | 176 666 kr | 0 kr |
| Amalie Berg gjennom Nordlaks Holding AS → Bergs Holding AS → Aberg AS. Eier også aksjer i Sparebank 1 SMN (under 0,01 %), Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %), Aker Solutions ASA (under 0,01 %), Austevoll Seafood ASA (under 0,01 %), Entra ASA (under 0,01 %) og 5 andre | 5,9 % | 82 078 kr | 0 kr |
| Robin Harald Berg gjennom Nordlaks Holding AS → Bergs Holding AS → RHB Invest AS. Eier også aksjer i Strongpoint ASA (0,9 %), Austevoll Seafood ASA (0,07 %), Panoro Energy ASA (0,05 %), Sparebanken Møre (0,03 %), Norconsult ASA (0,01 %) og 2 andre | 5,9 % | 82 078 kr | 0 kr |
| Sivert Hultgren Berg gjennom Nordlaks Holding AS → Bergs Holding AS → Siber AS. Eier også aksjer i Philly Shipyard AS (1,26 %), Strongpoint ASA (1,11 %), Sentia ASA (0,07 %), Moreld ASA (0,02 %), Entra ASA (0,01 %) og 6 andre | 5,9 % | 82 078 kr | 0 kr |
| Therese Steinum Berg gjennom Nordlaks Holding AS → Bergs Holding AS → THSB AS | 5,9 % | 82 078 kr | 0 kr |
| Audun Myskja gjennom Harvest Holding AS. Eier også aksjer i Senter for Livshjelp AS (51 %), Gålå Fjellgrend AS (0,34 %) | 5,1 % | 70 666 kr | 0 kr |
| Kjell Gjermund Vogt gjennom Harvest Holding AS | 5,1 % | 70 666 kr | 0 kr |
| Ole Henrik Eide gjennom Harvest Holding AS. Eier også aksjer i Pelito AS (100 %) | 5,1 % | 70 666 kr | 0 kr |
| Erik Ravne gjennom Harvest Holding AS | 2 % | 28 267 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- NORDLAKS HOLDING AS delte anslagsvis ut 200 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (505,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (298,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (604,2 mill. kr).
- BERGS HOLDING AS delte anslagsvis ut 200 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (218,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,5 mrd. kr).
- IHB INVEST AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (547 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (129,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (646,2 mill. kr).
- ABERG AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (144,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (31 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (160,5 mill. kr).
- RHB INVEST AS delte anslagsvis ut 30,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (123,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (23,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (116,6 mill. kr).
- NORDLAKS HOLDING AS delte anslagsvis ut 736,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (586,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (655,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (505,3 mill. kr).
- BERGS HOLDING AS delte anslagsvis ut 400 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (743 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr).
- Finansinntektene i BERGS HOLDING AS steg fra 206,6 mill. kr i 2023 til 746,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Bankinnskuddet i ABERG AS økte med 24 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 37 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- RHB INVEST AS delte anslagsvis ut 16 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (82,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (57,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (123,5 mill. kr).
- Bankinnskuddet i RHB INVEST AS økte med 23,3 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 37,7 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.