Anslag · inntektsår 2025
Sector Alarm Ireland AS
Org.nr. 911580136 · AS · Vakttjenester ikke nevnt annet sted · Oslo
Aksjene i Sector Alarm Ireland AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 5,7 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 798,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Sector Alarm Ireland AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 16,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,88 % av den samme verdien, så avkastningen er 18,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Sector Alarm Ireland AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 317,7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 5,2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 17,5 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 120,2 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Sector Alarm Ireland AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 317,7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 2,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (14,1 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mrd. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 11,5 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 8,7 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sector Alarm Ireland AS?
Sector Alarm Ireland AS eies til slutt av Jørgen Dahl (63,2 % gjennom Sector Alarm Holding AS → Sector Alarm Midco AS → Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS → Isanor AS og Sector Alarm Holding AS → Sector Alarm Midco AS → Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS → Isanor AS → Isanor Invest AS), Monroe Luxco S.A.R.L. (29,6 % gjennom Sector Alarm Holding AS → Sector Alarm Midco AS → Sector Alarm Topco AS → Monroe Bidco AS → Monroe Holdco AS → Monroe Topco AS), Sofemi AB (2,2 % gjennom Sector Alarm Holding AS → Sector Alarm Midco AS → Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS), Personlig eier A (1,4 % gjennom Sector Alarm Holding AS → Sector Alarm Midco AS → Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS → Orinoco AS) og Personlig eier B (1 % gjennom Sector Alarm Holding AS → Sector Alarm Midco AS → Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS → Lemot AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sector Alarm Ireland AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Jørgen Dahl gjennom Sector Alarm Holding AS → Sector Alarm Midco AS → Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS → Isanor AS; Sector Alarm Holding AS → Sector Alarm Midco AS → Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS → Isanor AS → Isanor Invest AS | 63,2 % | 504,3 mill. kr | 5,5 mill. kr |
| Monroe Luxco S.A.R.L. gjennom Sector Alarm Holding AS → Sector Alarm Midco AS → Sector Alarm Topco AS → Monroe Bidco AS → Monroe Holdco AS → Monroe Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 29,6 % | 236,7 mill. kr | – |
| Sofemi AB gjennom Sector Alarm Holding AS → Sector Alarm Midco AS → Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,2 % | 17,6 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Sector Alarm Holding AS → Sector Alarm Midco AS → Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS → Orinoco AS | 1,4 % | 11,3 mill. kr | 94 965 kr |
| Personlig eier B gjennom Sector Alarm Holding AS → Sector Alarm Midco AS → Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS → Lemot AS | 1 % | 8,1 mill. kr | 63 096 kr |
| Personlig eier C gjennom Sector Alarm Holding AS → Sector Alarm Midco AS → Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS → Sirius Investment AS | 0,6 % | 4,9 mill. kr | 31 466 kr |
| Personlig eier D gjennom Sector Alarm Holding AS → Sector Alarm Midco AS → Sector Alarm Topco AS → Sector SPV AS → Amsoco Holding AS | 0,6 % | 4,5 mill. kr | 27 872 kr |
- Verdigrunnlag
- 998,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 798,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 5,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 8,7 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i SECTOR ALARM IRELAND AS steg fra 370 kr i 2024 til 324,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i SECTOR ALARM TOPCO AS steg fra 2,9 mill. kr i 2024 til 9,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SECTOR ALARM TOPCO AS gikk fra 12,9 % til 6,1 % av aksjene i SECTOR ALARM MANCO AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i SECTOR ALARM HOLDING AS økte med 855 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SECTOR ALARM MIDCO AS økte med 855 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SECTOR ALARM TOPCO AS økte med 855 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SECTOR ALARM TOPCO AS gikk fra 15,5 % til 12,9 % av aksjene i SECTOR ALARM MANCO AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i SECTOR SPV AS økte med 598,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ISANOR AS økte med 598,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MONROE BIDCO AS steg fra 746 913 kr i 2023 til 4,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.