Anslag · inntektsår 2025
Nordlyshytter AS
Org.nr. 899653912 · AS · Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · Oslo
Aksjene i Nordlyshytter AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 12,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Nordlyshytter AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 91,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,68 % av den samme verdien, så avkastningen er 133,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Nordlyshytter AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 228 990 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 24,6 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 182 161 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 86 650 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Nordlyshytter AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 228 990 kr. Den langsiktige gjelden økte med 65 550 kr. Det er i snitt tatt ut 12,3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 73 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (168 131 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 77 483 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 104 510 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nordlyshytter AS?
Nordlyshytter AS eies til slutt av Personlig eier A (5,1 % gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Montenor Holding AS), Personlig eier B (2,2 % gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Sportlov Manco AS → Bohasi Invest AS), Altor Fund Iv No. 1 AB (1,9 % gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Sportlov Manco AS), Altor Fund Iv No. 2 AB (1,9 % gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Sportlov Manco AS) og Personlig eier C (0,4 % gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Sportlov Manco AS → Mocca Invest AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nordlyshytter AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Montenor Holding AS | 5,1 % | 619 792 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Sportlov Manco AS → Bohasi Invest AS | 2,2 % | 262 743 kr | 0 kr |
| Altor Fund Iv No. 1 AB gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Sportlov Manco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,9 % | 229 379 kr | – |
| Altor Fund Iv No. 2 AB gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Sportlov Manco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,9 % | 229 379 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Sportlov Manco AS → Mocca Invest AS | 0,4 % | 50 046 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Sportlov Manco AS → TK Advisory AS | 0,4 % | 49 351 kr | 0 kr |
| Verbygg Holding AB gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,3 % | 41 485 kr | – |
| Personlig eier E gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Sportlov Manco AS → Mocca Invest AS | 0,3 % | 37 535 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Sportlov Manco AS → Mocca Invest AS | 0,3 % | 37 535 kr | 0 kr |
| Bjørn Aunsmo AB gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Bjørn Aunsmo AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,3 % | 33 750 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Aunsmo Invest AS | 0,2 % | 23 511 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Sportlov Manco AS → CFR Invest AS | 0,2 % | 20 853 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Sportlov Manco AS → Lykkelann AS | 0,2 % | 20 853 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Faun Gruppen AS → Sportlov Bidco AS → Sportlov Topco AS → Pål Benum AS | 0,1 % | 17 633 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 15,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 12,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 104 510 kr
Hendelser i eierkjeden
- NORDLYSHYTTER AS delte anslagsvis ut 7,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (15,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (12 mill. kr).
- FAUN GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i K1 HYTTER AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i SPORTLOV BIDCO AS økte med 180 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i SPORTLOV BIDCO AS steg fra 137 kr i 2024 til 22,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i SPORTLOV TOPCO AS steg fra 14 728 kr i 2024 til 10,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NORDLYSHYTTER AS delte anslagsvis ut 16,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (20,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (15,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SPORTLOV BIDCO AS økte med 50 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.