Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Stadion 33 AS

Org.nr. 891742622 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i Stadion 33 AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 25 286 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 11,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Stadion 33 AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 19,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,68 % av den samme verdien, så avkastningen er 28 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Stadion 33 AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 5,5 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 196 545 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 2,1 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Stadion 33 AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 5,5 mill. kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 37,6 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 163 113 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 15,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 137 281 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 101 391 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Stadion 33 AS?

Stadion 33 AS eies til slutt av Personlig eier A (36 % gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS), Personlig eier B (13 % gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Personlig eier C (13 % gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Personlig eier D (13 % gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS) og Personlig eier E (5,2 % gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stadion 33 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS36 %4,3 mill. kr25 286 kr
Personlig eier B gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS13 %1,5 mill. kr0 kr
Personlig eier C gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS13 %1,5 mill. kr0 kr
Personlig eier D gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS13 %1,5 mill. kr0 kr
Personlig eier E gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS5,2 %618 268 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Fjære Invest AS5 %594 953 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Theofine AS5 %594 953 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS2,6 %309 134 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS2,6 %309 134 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS1,3 %154 567 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS1,3 %154 567 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cecel Invest AS1 %118 991 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Stadion 33 Holding AS → Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Hemaja AS1 %118 991 kr0 kr
Verdigrunnlag
14,9 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
11,9 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
25 286 kr
Formuesskatt om én person eide alt
101 391 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Finansinntektene i STADION 33 HOLDING AS steg fra 500 351 kr i 2024 til 3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Finansinntektene i MALLING HANDELSEIENDOM HOLDING AS steg fra 1 642 kr i 2024 til 6,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i MALLING HANDELSEIENDOM AS økte med 185,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i MALLING HANDELSEIENDOM AS steg fra 1,7 mill. kr i 2024 til 17,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (36,6 mill. kr).
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THERESESGATE 32/34 B ANDELER AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II FEEDER AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOFIES PLASS 3 HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 23 OSLO AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 53-57 HAREID AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FOSSVEIEN 9 OSLO AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAKKEVOLLAN HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
  • CACOMO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAMO INVEST AS i 2025.
  • CACOMO AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
  • VÆRSTE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STADION 33 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr).
  • Finansinntektene i MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS steg fra 5,5 mill. kr i 2023 til 31 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS i 2024.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
  • CACOMO AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.