Anslag · inntektsår 2025
Norfield Invest AS
Org.nr. 889426772 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Bergen
Aksjene i Norfield Invest AS gir de 41 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Norfield Invest AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 11,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,15 % av den samme verdien, så avkastningen er 76 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Norfield Invest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 12,9 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 94 125 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Norfield Invest AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 12,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 640 663 kr. Det er i snitt tatt ut 6,2 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 977,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (6 334 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 374 877 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 3 937 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Norfield Invest AS?
Norfield Invest AS eies til slutt av Personlig eier A (17 % gjennom H-Invest AS → Kota AS), Personlig eier B (7,7 % gjennom Saturn AS → Cinus AS → Gravis Holding AS og Cinus AS → Gravis Holding AS), Personlig eier C (7,7 % gjennom Saturn AS → Cinus AS → STG Holding AS og Cinus AS → STG Holding AS), Personlig eier D (7,6 % gjennom Saturn AS → HMS Holding AS og Contingency AS → HMS Holding AS) og Personlig eier E (6,8 % gjennom H-Invest AS → Mariko Iii AS → Mariko AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Norfield Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom H-Invest AS → Kota AS | 17 % | 366 126 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Saturn AS → Cinus AS → Gravis Holding AS; Cinus AS → Gravis Holding AS | 7,7 % | 166 472 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Saturn AS → Cinus AS → STG Holding AS; Cinus AS → STG Holding AS | 7,7 % | 166 472 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Saturn AS → HMS Holding AS; Contingency AS → HMS Holding AS | 7,6 % | 164 243 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom H-Invest AS → Mariko Iii AS → Mariko AS | 6,8 % | 146 450 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Aston Holding AS | 5 % | 107 684 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Saturn AS → Cesar Invest AS → Bullit AS; Contingency AS → Bullit AS | 4,8 % | 103 369 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Saturn AS → Hercules Invest AS → Lombardo AS; Hercules Invest AS → Lombardo AS | 3,5 % | 74 480 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom H-Invest AS → Mariko Iii AS → Mariko Ii AS | 3,4 % | 73 225 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom H-Invest AS → Mariko Iii AS → Mariko Ii AS | 3,4 % | 73 225 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom H-Invest AS → Mariko Iii AS → Mariko Ii AS | 3,4 % | 73 225 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Saturn AS → Cesar Invest AS → Eiken Invest AS → TM Forvaltning AS; Eiken Invest AS → TM Forvaltning AS | 3 % | 64 758 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Saturn AS → Cesar Invest AS → Eiken Invest AS → TM Forvaltning AS; Eiken Invest AS → TM Forvaltning AS | 3 % | 64 658 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Contingency AS → Solhaug AS | 2,7 % | 58 151 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Saturn AS → Cesar Invest AS → Eiken Invest AS → TM Forvaltning AS; Eiken Invest AS → TM Forvaltning AS | 1,4 % | 29 888 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 3 937 kr
Hendelser i eierkjeden
- NORFIELD INVEST AS delte anslagsvis ut 978 888 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (92 101 kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (208 596 kr).
- Innskutt egenkapital i NORFIELD INVEST AS falt med 2,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- H-INVEST AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (400 361 kr) pluss årsresultatet 2025 (15 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (432 332 kr).
- CONTINGENCY AS delte anslagsvis ut 600 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−3,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (98 271 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−3,7 mill. kr).
- KOTA AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (7,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (22,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MARIKO II AS falt med 2,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- NORFIELD INVEST AS delte anslagsvis ut 11,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (693 651 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (92 101 kr).
- H-INVEST AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i NORFIELD INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SATURN AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2 mill. kr).
- CONTINGENCY AS delte anslagsvis ut 2,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−3,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−3,2 mill. kr).
- Finansinntektene i CONTINGENCY AS steg fra 137 743 kr i 2023 til 2,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.