Anslag · inntektsår 2025
Screentech AS
Org.nr. 888957332 · AS · Kjøp og salg av egen fast eiendom · Oslo
Aksjene i Screentech AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 647 970 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Screentech AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 10 302 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Screentech AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 10 302 kr. Bankinnskuddene falt med 11 932 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 94 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 639 898 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Screentech AS?
Screentech AS eies til slutt av Personlig eier A (38,9 % gjennom Cavaletto AS), Personlig eier B (30,5 % gjennom SRG Consulting AS), Personlig eier C (15,4 % gjennom Exponentia AS), MD Success AB (2,9 %) og Linstar Investmant AB (2,6 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Screentech AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Cavaletto AS | 38,9 % | 251 998 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom SRG Consulting AS | 30,5 % | 197 362 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Exponentia AS | 15,4 % | 99 659 kr | 0 kr |
| MD Success AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,9 % | 18 524 kr | – |
| Linstar Investmant AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,6 % | 16 870 kr | – |
| Personlig eier D gjennom Tide Eiendom AS | 2,5 % | 16 376 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Ventureworks AS; direkte | 2,4 % | 15 762 kr | 0 kr |
| Galeco Trading LTD (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 5 568 kr | – |
| Personlig eier F gjennom Eranta AS | 0,7 % | 4 585 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 0,7 % | 4 585 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Nordic Car Spa og Bilsalg AS | 0,6 % | 3 930 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Anderson Invest AS → AS Rosenbach → Jta AS | 0,4 % | 2 402 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Cossmo AS → Skattejakt AS | 0,3 % | 1 638 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Cossmo AS → Mke Invest AS | 0,2 % | 1 343 kr | 0 kr |
| Christine Heidenberger (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,2 % | 1 310 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 809 962 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 647 970 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SCREENTECH AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i SAFE 24-7 TECH AS i 2025.
- Finansinntektene i CAVALETTO AS steg fra 4 297 kr i 2024 til 7,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i SRG CONSULTING AS økte med 5,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SRG CONSULTING AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i SAFE 24-7 TECH AS i 2025.
- EXPONENTIA AS gikk fra 40 % til 31 % av aksjene i SAFE 24-7 TECH AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i VENTUREWORKS AS falt med 553 242 kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- VENTUREWORKS AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i INTIRI AS i 2025.
- VENTUREWORKS AS gikk fra 10,4 % til 0,4 % av aksjene i WEME FACILITATORS AS i 2025.
I eierkjeden
- Eierandel i: Safe 24-7 Tech AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.