Anslag · inntektsår 2025
Årvoll Eiendom AS
Org.nr. 886229542 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Årvoll Eiendom AS gir de 2 personlige eierne anslagsvis 140 464 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 17,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Årvoll Eiendom AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −9,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,72 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Årvoll Eiendom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 ble 4 611 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 158 624 kr i inntektsåret 2024. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1 745 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Årvoll Eiendom AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 12 019 kr. Bankinnskuddene falt med 666 294 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 254 286 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 17,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 156 720 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 158 064 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Årvoll Eiendom AS?
Årvoll Eiendom AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom Vedal Investor AS → Vedal Gruppen AS → Fastlight AS) og Personlig eier B (50 % gjennom Vedal Investor AS → Vedal Gruppen AS → Plus Invest AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Årvoll Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Vedal Investor AS → Vedal Gruppen AS → Fastlight AS | 50 % | 8,8 mill. kr | 70 232 kr |
| Personlig eier B gjennom Vedal Investor AS → Vedal Gruppen AS → Plus Invest AS | 50 % | 8,8 mill. kr | 70 232 kr |
- Verdigrunnlag
- 22 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 17,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 140 464 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 158 064 kr
Hendelser i eierkjeden
- VEDAL GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (142,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (49,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (151,9 mill. kr).
- FASTLIGHT AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (154,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (24,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (148,3 mill. kr).
- PLUS INVEST AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (83,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (21,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (79,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i VEDAL INVESTOR AS økte med 22,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- VEDAL INVESTOR AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i TOMTEGATEN 64 HOLDING AS i 2024.
- VEDAL INVESTOR AS gikk fra 17 % til 0 % av aksjene i STRØMSBU HAGE AS i 2024.
- VEDAL GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (134,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (47,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (142,1 mill. kr).
- FASTLIGHT AS delte anslagsvis ut 35 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (164,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (24,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (154,1 mill. kr).
- PLUS INVEST AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (101,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (21,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,2 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.