Anslag · inntektsår 2025
Løten Malerverksted AS
Org.nr. 885859372 · AS · Maler- og glassarbeid · Løten
Aksjene i Løten Malerverksted AS gir de 79 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 9,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Løten Malerverksted AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 6,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,65 % av den samme verdien, så avkastningen er 10,1 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Løten Malerverksted AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 857 942 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 141 180 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Løten Malerverksted AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 857 942 kr. Bankinnskuddene falt med 107 574 kr og den langsiktige gjelden økte med 1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 9,7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (118 000 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 58 968 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 73 349 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Løten Malerverksted AS?
Løten Malerverksted AS eies til slutt av FSN Capital GP V Limited (52,9 % gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Wall Topco AS), Valmora Equity GMBH (1,2 % gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS), CHRV Holding Aps (0,9 % gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS), Personlig eier A (0,8 % gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Schwenke Holding AS) og Personlig eier B (0,6 % gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Lars Lindvik AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Løten Malerverksted AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| FSN Capital GP V Limited gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Wall Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 52,9 % | 4,8 mill. kr | – |
| Valmora Equity GMBH gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,2 % | 107 087 kr | – |
| CHRV Holding Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 80 152 kr | – |
| Personlig eier A gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Schwenke Holding AS | 0,8 % | 68 575 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Lars Lindvik AS | 0,6 % | 52 678 kr | 0 kr |
| Junijo Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,6 % | 51 070 kr | – |
| Thue Bo Ii Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 49 483 kr | – |
| Tom Olsen Holding Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 48 770 kr | – |
| Personlig eier C gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Buer Invest AS | 0,5 % | 48 763 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Buer Invest AS | 0,5 % | 48 763 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → T. Tørdal Invest AS | 0,5 % | 47 355 kr | 0 kr |
| Peder Axelsen Holdings Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 44 063 kr | – |
| Torben Busk Sørensen Holding Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 41 965 kr | – |
| Personlig eier F gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Murvika Invest AS | 0,5 % | 41 556 kr | 0 kr |
| Hofsted Eiendomme Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,4 % | 36 860 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 11,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 9,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 73 349 kr
Hendelser i eierkjeden
- LØTEN MALERVERKSTED AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (10 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−526 855 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,3 mill. kr).
- HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS delte anslagsvis ut 57,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (236,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (118 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (296,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HÅNDVERKSGRUPPEN GROUP AS økte med 264,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FLOOR BIDCO AS økte med 281,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i WALL TOPCO AS økte med 235 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BUER INVEST AS gikk fra 6,1 % til 0 % av aksjene i CLUB UNITED AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i GRASPIFY AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i MEDICAL DEVICE IMPORT AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i VISUADO AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i ECHESS AS i 2025.
- SCHWENKE HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (184 632 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,4 mill. kr).
- LØTEN MALERVERKSTED AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (10 mill. kr).
- HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS delte anslagsvis ut 134,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (220,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (150,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (236,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HÅNDVERKSGRUPPEN GROUP AS økte med 116,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FLOOR BIDCO AS økte med 120,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i FLOOR BIDCO AS steg fra 24 542 kr i 2023 til 14 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i WALL TOPCO AS steg fra 404 000 kr i 2023 til 15,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BUER INVEST AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i ATLAS GARANTI AS i 2024.
- SCHWENKE HOLDING AS delte anslagsvis ut 10,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−383 746 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (22,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.