Anslag · inntektsår 2025
Visiontech AS
Org.nr. 885583822 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Trondheim
Aksjene i Visiontech AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 9,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Visiontech AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 14,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,65 % av den samme verdien, så avkastningen er 22,9 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Visiontech AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1,7 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 144 958 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 629 726 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Visiontech AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 5 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 1,2 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 832 090 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (119 472 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 10,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 82 008 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 74 264 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Visiontech AS?
Visiontech AS eies til slutt av Personlig eier A (16,1 %), Personlig eier B (15,6 %), Personlig eier C (10,1 %), Personlig eier D (8,8 %) og Personlig eier E (8,1 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Visiontech AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 16,1 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 15,6 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 10,1 % | 926 024 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 8,8 % | 805 693 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 8,1 % | 740 005 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 7,5 % | 688 850 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 6,9 % | 629 557 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 6,9 % | 629 557 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Fabnir AS | 3,9 % | 359 539 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Fabnir AS | 3,9 % | 359 539 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 2,7 % | 249 381 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 2,3 % | 215 084 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 1,9 % | 177 299 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 1,3 % | 122 075 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 1,3 % | 119 168 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 11,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 9,2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 74 264 kr
Hendelser i eierkjeden
- VISIONTECH AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,8 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.