Anslag · inntektsår 2025
Stansefabrikken Products AS
Org.nr. 878646762 · AS · Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Sandefjord
Aksjene i Stansefabrikken Products AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 143 859 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 26,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Stansefabrikken Products AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 11,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,77 % av den samme verdien, så avkastningen er 15,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Stansefabrikken Products AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 374 274 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 510 600 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Stansefabrikken Products AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 374 274 kr. Bankinnskuddene økte med 182 545 kr. Det er i snitt tatt ut 4,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 10 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (412 584 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 26,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 247 344 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 256 462 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stansefabrikken Products AS?
Stansefabrikken Products AS eies til slutt av Personlig eier A (41,9 % gjennom Stafa Industrier AS → Mavis AS), Personlig eier B (23 % gjennom Stafa Industrier AS → Svebrog AS), Personlig eier C (7,5 % gjennom Stafa Industrier AS → Aas Investment AS → Aas Invest Holding AS), Personlig eier D (7,5 % gjennom Stafa Industrier AS → Aas Investment AS → Tor Helge Aas Invest AS) og Personlig eier E (4,6 % gjennom Stafa Industrier AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stansefabrikken Products AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Stafa Industrier AS → Mavis AS | 41,9 % | 11,2 mill. kr | 94 748 kr |
| Personlig eier B gjennom Stafa Industrier AS → Svebrog AS | 23 % | 6,2 mill. kr | 44 099 kr |
| Personlig eier C gjennom Stafa Industrier AS → Aas Investment AS → Aas Invest Holding AS | 7,5 % | 2 mill. kr | 2 506 kr |
| Personlig eier D gjennom Stafa Industrier AS → Aas Investment AS → Tor Helge Aas Invest AS | 7,5 % | 2 mill. kr | 2 506 kr |
| Personlig eier E gjennom Stafa Industrier AS | 4,6 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Stafa Industrier AS | 3,4 % | 921 734 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Stafa Industrier AS | 2,4 % | 648 605 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Stafa Industrier AS | 2,3 % | 616 545 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Stafa Industrier AS | 2,1 % | 553 657 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Stafa Industrier AS | 1,8 % | 488 149 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Stafa Industrier AS | 1,8 % | 488 149 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Stafa Industrier AS | 1,2 % | 308 427 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Stafa Industrier AS | 0,2 % | 55 951 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Stafa Industrier AS | 0,2 % | 47 166 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 33,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 26,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 143 859 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 256 462 kr
Hendelser i eierkjeden
- STANSEFABRIKKEN PRODUCTS AS delte anslagsvis ut 5,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (21,9 mill. kr).
- STAFA INDUSTRIER AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (92,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (13,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (93,6 mill. kr).
- MAVIS AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (13,3 mill. kr).
- SVEBROG AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5 mill. kr).
- STANSEFABRIKKEN PRODUCTS AS delte anslagsvis ut 3,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (22,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (22,7 mill. kr).
- STAFA INDUSTRIER AS delte anslagsvis ut 8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (90,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (92,6 mill. kr).
- MAVIS AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,9 mill. kr).
- SVEBROG AS delte anslagsvis ut 3,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,5 mill. kr).
- AAS INVESTMENT AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (539 502 kr) pluss årsresultatet 2024 (1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (45 375 kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.