Anslag · inntektsår 2025
Norcolour AS
Org.nr. 877205452 · AS · Ferdiggjøring før trykking og publisering · Sarpsborg
Aksjene i Norcolour AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 47 648 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Norcolour AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 4,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,67 % av den samme verdien, så avkastningen er 7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Norcolour AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 222 703 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 175 253 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 84 271 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Norcolour AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 222 703 kr. Bankinnskuddene økte med 1,9 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 2,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 502 998 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 3,5 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (144 212 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 10,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 85 393 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 89 642 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Norcolour AS?
Norcolour AS eies til slutt av Personlig eier A (38,9 % gjennom Nce Holding AS), Personlig eier B (35,3 % gjennom Nce Holding AS), Personlig eier C (19,5 % gjennom Nce Holding AS), Personlig eier D (3,6 % gjennom Nce Holding AS) og Personlig eier E (2,7 % gjennom Nce Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Norcolour AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Nce Holding AS | 38,9 % | 4,2 mill. kr | 24 132 kr |
| Personlig eier B gjennom Nce Holding AS | 35,3 % | 3,8 mill. kr | 20 250 kr |
| Personlig eier C gjennom Nce Holding AS | 19,5 % | 2,1 mill. kr | 3 266 kr |
| Personlig eier D gjennom Nce Holding AS | 3,6 % | 388 206 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Nce Holding AS | 2,7 % | 291 154 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 13,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 47 648 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 89 642 kr
Hendelser i eierkjeden
- NCE HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mill. kr).
- NCE HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (696 820 kr) pluss årsresultatet 2024 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.