Anslag · inntektsår 2025
Vernix Pharma AS
Org.nr. 871587612 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Oslo
Aksjene i Vernix Pharma AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 147 691 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Vernix Pharma AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 46 013 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Vernix Pharma AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 46 013 kr. Bankinnskuddene falt med 41 923 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 122 822 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Vernix Pharma AS?
Vernix Pharma AS eies til slutt av Knut Haadem AB (52,3 %), Anette Kristine Blystad (8,2 % gjennom Songa Investments AS → Songa Invest Holding AS → Blystad Group AS → Akb Ii AS → Akb Iii AS og Songa Investments AS → Songa Invest Holding AS → Blystad Group AS → Akb AS → Akb Ii AS → Akb Iii AS), Øystein Erling Tvenge (5,7 % gjennom Intelco AS), Terje Rogne (4,1 %) og Brita Eilertsen (3,5 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vernix Pharma AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Knut Haadem AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 52,3 % | 77 244 kr | – |
| Anette Kristine Blystad gjennom Songa Investments AS → Songa Invest Holding AS → Blystad Group AS → Akb Ii AS → Akb Iii AS; Songa Investments AS → Songa Invest Holding AS → Blystad Group AS → Akb AS → Akb Ii AS → Akb Iii AS. Eier også aksjer i Hermanas AS (29 %), Finse Vann- og Avløpsselskap AS (0,31 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %) | 8,2 % | 12 150 kr | 0 kr |
| Øystein Erling Tvenge gjennom Intelco AS. Eier også aksjer i Gul Index AS (11,86 %), Aqua Bio Technology ASA (3,05 %), Next Biometrics Group ASA (0,06 %), Bluenord ASA (under 0,01 %), Induct AS (under 0,01 %) og 1 andre | 5,7 % | 8 442 kr | 0 kr |
| Terje Rogne. Eier også aksjer i Admaniha AS (100 %) | 4,1 % | 6 068 kr | 0 kr |
| Brita Eilertsen. Eier også aksjer i Ladessa AS (100 %), Feddie Ocean Distillery AS (0,02 %), Appear ASA (0,02 %), Ensurge Micropower ASA (0,01 %), Axactor ASA (0,01 %) og 11 andre | 3,5 % | 5 150 kr | 0 kr |
| Olsson, Annette Haadem (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,9 % | 4 231 kr | – |
| Cathrine Sissener gjennom Haadem Invest AS. Eier også aksjer i Wild Retail AS (50 %), Appear ASA (under 0,01 %) | 2,8 % | 4 120 kr | 0 kr |
| Finn Haadem gjennom Haadem Invest AS. Eier også aksjer i Gumøy Golf AS (0,43 %), Ensurge Micropower ASA (0,21 %), Norse Atlantic ASA (0,06 %), Deep Value Driller AS (0,05 %), Norsk Titanium AS (0,05 %) og 2 andre | 2,8 % | 4 120 kr | 0 kr |
| Henrik Brande Haadem gjennom Haadem Invest AS. Eier også aksjer i Performance Industries AS (0,2 %), Idex Biometrics ASA (0,12 %), Nordic Technology Group AS (under 0,01 %), TGS ASA (under 0,01 %), Dof Group ASA (under 0,01 %) og 5 andre | 2,8 % | 4 120 kr | 0 kr |
| Mads Haadem gjennom Haadem Invest AS. Eier også aksjer i Haadem Capital AS (100 %), Ensurge Micropower ASA (0,21 %), Nykode Therapeutics ASA (0,04 %), Rana Gruber AS (0,02 %), Nordic Technology Group AS (0,01 %) og 4 andre | 2,8 % | 4 120 kr | 0 kr |
| Marie Haadem gjennom Haadem Invest AS. Eier også aksjer i Nordic Semiconductor ASA (0,01 %), Appear ASA (under 0,01 %), Zalaris ASA (under 0,01 %), Nykode Therapeutics ASA (under 0,01 %), Sparebanken Norge (under 0,01 %) og 1 andre | 2,8 % | 4 120 kr | 0 kr |
| Anette Tvenge gjennom Intelco AS. Eier også aksjer i Atvenge Holding AS (100 %), Fem Kusiner AS (20 %), Neset Utvikling AS (16,67 %), Next Biometrics Group ASA (0,02 %) | 2 % | 2 919 kr | 0 kr |
| Jannike Notto Tvenge gjennom Intelco AS. Eier også aksjer i Jtvenge Holding AS (100 %), Fem Kusiner AS (20 %), Neset Utvikling AS (16,67 %) | 2 % | 2 919 kr | 0 kr |
| Olav Tvenge gjennom Intelco AS. Eier også aksjer i Otvenge Holding AS (100 %), Neset Utvikling AS (16,67 %) | 2 % | 2 919 kr | 0 kr |
| Agnes Marie Blystad Sulejewski gjennom Songa Investments AS → Songa Invest Holding AS → Blystad Group AS → Agmably AS → Agmably Holding AS. Eier også aksjer i Hermanas AS (29 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %) | 1,1 % | 1 641 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 184 614 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 147 691 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- HAADEM INVEST AS delte anslagsvis ut 4,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (59,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (58,2 mill. kr).
- SONGA INVESTMENTS AS delte anslagsvis ut 621,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (100,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,2 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i SONGA INVESTMENTS AS falt med 414,6 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- SONGA INVESTMENTS AS gikk fra 26,4 % til 0,9 % av aksjene i VALMUE PRIVATE DEBT AS i 2025.
- SONGA INVESTMENTS AS gikk fra 6,4 % til 0 % av aksjene i 4HUMAN INVEST AS i 2025.
- SONGA INVESTMENTS AS gikk fra 1,8 % til 0 % av aksjene i ANDVARI CAPITAL AS i 2025.
- SONGA INVESTMENTS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i ASCENIUM HOLDING AS i 2025.
- BLYSTAD GROUP AS gikk fra 3,2 % til 0 % av aksjene i BLYSTAD GROUP AS i 2025.
- HAADEM INVEST AS delte anslagsvis ut 6,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (86,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−20,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (59,8 mill. kr).
- Finansinntektene i SONGA INVESTMENTS AS steg fra 0 kr i 2023 til 122,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SONGA INVESTMENTS AS gikk fra 19,1 % til 0 % av aksjene i MOTKRAFT GRUPPEN AS i 2024.
- SONGA INVESTMENTS AS gikk fra 18,3 % til 1,8 % av aksjene i ANDVARI CAPITAL AS i 2024.
- SONGA INVESTMENTS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i ININ GROUP AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i SONGA INVEST HOLDING AS økte med 409,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i SONGA INVEST HOLDING AS steg fra 0 kr i 2023 til 318,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i BLYSTAD GROUP AS steg fra 0 kr i 2023 til 58,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i AKB II AS falt med 300 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i AKB II AS steg fra 0 kr i 2023 til 197,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.