Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Tverrveien 3 Holding AS

Org.nr. 834071932 · AS

Aksjene i Tverrveien 3 Holding AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13 338 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Tverrveien 3 Holding AS?

Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 18,4 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (18,8 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025.

Hvordan har det gått med Tverrveien 3 Holding AS?

Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 18,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 135 583 kr og den langsiktige gjelden økte med 23,7 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 14,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 128 711 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Tverrveien 3 Holding AS?

Tverrveien 3 Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (36 % gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS), Personlig eier B (13 % gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS og Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS), Personlig eier C (13 % gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS og Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS), Personlig eier D (13 % gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS og Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS) og Personlig eier E (5,2 % gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Tverrveien 3 Holding AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cacomo AS36 %4 807 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Andma Invest AS; Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Andma Invest AS13 %1 733 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Moma Invest AS; Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Moma Invest AS13 %1 733 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Malling Eiendom AS → Petima Invest AS; Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Petima Invest AS13 %1 733 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Boan Invest AS5,2 %693 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Fjære Invest AS5 %667 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Theofine AS5 %667 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS2,6 %347 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Nextor AS2,6 %347 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Caki AS1,3 %173 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Eiendomshuset Malling & Co AS → Kadi Invest AS1,3 %173 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Cecel Invest AS1 %133 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Malling Handelseiendom Holding AS → Malling Handelseiendom AS → Malling & Co Property Partners AS → Hemaja AS1 %133 kr0 kr
Verdigrunnlag
16 672 kr
Formuesverdi (80 %)
13 338 kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS økte med 18,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS steg fra 321 kr i 2024 til 2,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Finansinntektene i MALLING HANDELSEIENDOM HOLDING AS steg fra 1 642 kr i 2024 til 6,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i MALLING HANDELSEIENDOM AS økte med 185,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i MALLING HANDELSEIENDOM AS steg fra 1,7 mill. kr i 2024 til 17,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (36,6 mill. kr).
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TVERRVEIEN 3 HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THERESESGATE 32/34 B ANDELER AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II FEEDER AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOFIES PLASS 3 HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 23 OSLO AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STRANDGATA 53-57 HAREID AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FOSSVEIEN 9 OSLO AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAKKEVOLLAN HOLDING AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (74,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (199,8 mill. kr).
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING BUSINESS SOLUTIONS AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 80 % til 72,5 % av aksjene i MALLING & CO RESEARCH AND VALUATION AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 24,4 % til 0 % av aksjene i ANVIL ASSET ADVISORS AS i 2025.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 10,6 % til 0 % av aksjene i HYBRIDGE MEZZANINE AS i 2025.
  • CACOMO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAMO INVEST AS i 2025.
  • CACOMO AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (35,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (33,2 mill. kr).
  • Finansinntektene i MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS steg fra 5,5 mill. kr i 2023 til 31 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MALLING & CO PROPERTY PARTNERS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MALLING CORE PLUS II HOLDING AS i 2024.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (171,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (73,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (185 mill. kr).
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 100 % til 59,5 % av aksjene i MALLING & CO VENTURE AS i 2024.
  • EIENDOMSHUSET MALLING & CO AS gikk fra 86 % til 84 % av aksjene i MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS i 2024.
  • CACOMO AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.