Anslag · inntektsår 2025
P26voge AS
Org.nr. 833500422 · AS · Drift av restauranter · Stavanger
Aksjene i P26voge AS gir de 19 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 41 753 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med P26voge AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 3,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,8 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 9 298 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier P26voge AS?
P26voge AS eies til slutt av Personlig eier A (16,1 % gjennom BPH AS), Personlig eier B (12,5 % gjennom Fire Herrer AS → Fixer Holding AS), Personlig eier C (12,5 % gjennom Fire Herrer AS → Iaa Investment AS), Personlig eier D (12,5 % gjennom Fire Herrer AS → Parentes Holding AS) og Personlig eier E (12,5 % gjennom Fire Herrer AS → Sixpence Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av P26voge AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom BPH AS | 16,1 % | 6 735 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Fire Herrer AS → Fixer Holding AS | 12,5 % | 5 238 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Fire Herrer AS → Iaa Investment AS | 12,5 % | 5 238 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Fire Herrer AS → Parentes Holding AS | 12,5 % | 5 238 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Fire Herrer AS → Sixpence Holding AS | 12,5 % | 5 238 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Celin Trana Interiør AS | 10,5 % | 4 366 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Zand AS | 4 % | 1 683 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 3,2 % | 1 347 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Maracan AS | 2,4 % | 997 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom M&J Holding AS | 2 % | 842 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom M&J Holding AS | 2 % | 842 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Palmark Offshore AS | 1,9 % | 798 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Tazpaz AS | 1,8 % | 748 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Spindelvevriff AS | 1,2 % | 499 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Spindelvevriff AS | 1,2 % | 499 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 52 191 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 41 753 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i P26VOGE AS økte med 3,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i P26VOGE AS økte fra 30 000 til 69 749 i 2025, og 12 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Finansinntektene i IAA INVESTMENT AS steg fra 150 351 kr i 2024 til 1,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PARENTES HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i IAA COACHING AS i 2025.
- BPH AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,5 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.