Anslag · inntektsår 2025
Captura Aid And Trade AS
Org.nr. 832736082 · AS · Uspesifisert engroshandel · Sandnes
Aksjene i Captura Aid And Trade AS gir de 27 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Captura Aid And Trade AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 614 819 kr, mest med nye penger fra eierne (655 000 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Captura Aid And Trade AS?
Fra 2024 til 2025 økte egenkapitalen med 614 819 kr. Bankinnskuddene økte med 159 319 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 429 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Captura Aid And Trade AS?
Captura Aid And Trade AS eies til slutt av Personlig eier A (13 % gjennom Meisel Invest AS), Personlig eier B (11,4 % gjennom Captura AS), Personlig eier C (8,9 % gjennom Bams Holding AS), Personlig eier D (8,9 % gjennom Bams Holding AS) og Personlig eier E (7,1 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Captura Aid And Trade AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Meisel Invest AS | 13 % | 188 148 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Captura AS | 11,4 % | 165 453 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Bams Holding AS | 8,9 % | 129 352 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bams Holding AS | 8,9 % | 129 352 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 7,1 % | 103 481 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Voltx AS | 6,1 % | 88 194 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Captura AS | 4,9 % | 70 908 kr | 0 kr |
| Normisjon gjennom Viator AS | 4,9 % | 70 555 kr | – |
| Personlig eier H | 3,2 % | 47 037 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 3,2 % | 47 037 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Bjørnøygaten AS | 3,2 % | 47 037 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 2,3 % | 32 926 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Ing-Car Holding AS | 1,9 % | 28 222 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 1,9 % | 28 222 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Øyeblikk AS | 1,6 % | 23 518 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i CAPTURA AID AND TRADE AS økte med 655 000 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i CAPTURA AID AND TRADE AS økte fra 972 000 til 1 234 000 i 2025, og 7 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Personlig eier L gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i CAPTURA AID AND TRADE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KIM ANDRÉ FLADEN gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i CAPTURA AID AND TRADE AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BAMS HOLDING AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (14,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (14,6 mill. kr).
- MEISEL INVEST AS delte anslagsvis ut 12,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (49,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (17,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (54,9 mill. kr).
- VOLTX AS delte anslagsvis ut 3,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (43 805 kr) pluss årsresultatet 2025 (4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (523 619 kr).
- Antall aksjer i CAPTURA AID AND TRADE AS økte fra 256 000 til 972 000 i 2024, og 15 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- INVESTERINGSNETTVERKET gikk fra 15,6 % til 0 % av aksjene i CAPTURA AID AND TRADE AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BAMS HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (14,3 mill. kr).
- MEISEL INVEST AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
- VOLTX AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (43 805 kr).
- BJØRNØYGATEN AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i OPTIMARIN AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Normisjon
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.