Anslag · inntektsår 2025
Wictus Reus AS
Org.nr. 831014822 · AS · Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Trondheim
Aksjene i Wictus Reus AS gir de 85 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 517 657 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Wictus Reus AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 481 577 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Wictus Reus AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 828 284 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Wictus Reus AS?
Wictus Reus AS eies til slutt av Personlig eier A (9,6 % gjennom M Group Holding AS → Hayabusa AS), Personlig eier B (6,7 % gjennom M Group Holding AS → Kaspo Holding AS → The Kop Invest AS), Personlig eier C (5,2 % gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Arkiv & Lager AS), Personlig eier D (4,5 % gjennom M Group Holding AS → On Tools AS) og Personlig eier E (4,5 % gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Privat Kapital AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Wictus Reus AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom M Group Holding AS → Hayabusa AS | 9,6 % | 49 691 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom M Group Holding AS → Kaspo Holding AS → The Kop Invest AS | 6,7 % | 34 824 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Arkiv & Lager AS | 5,2 % | 26 924 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom M Group Holding AS → On Tools AS | 4,5 % | 23 411 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Privat Kapital AS | 4,5 % | 23 293 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Kimzollo AS | 4,5 % | 23 092 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS; M Group Holding AS → Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS | 4,2 % | 21 703 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → NSV Axxelerator AS → NSV Invest AS → Calle AS; M Group Holding AS → Axxelerator AS → Calle AS | 3,9 % | 20 242 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Cigalep AS | 2,9 % | 15 192 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom M Group Holding AS → Pilt Holding AS | 2,8 % | 14 362 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Advaxa AS | 2,2 % | 11 478 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Advaxa AS | 2,2 % | 11 478 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Jørst Holding AS; M Group Holding AS → Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Jørst Holding AS | 2 % | 10 213 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Kast Finans AS; M Group Holding AS → Axxelerator AS → Protector Forsikring ASA → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Kast Finans AS | 2 % | 10 213 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom M Group Holding AS → Axxelerator AS → Camar AS → Camar Holding AS | 1,9 % | 9 777 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 647 071 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 517 657 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- M GROUP HOLDING AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (23,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i M GROUP HOLDING AS økte med 6,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i M GROUP HOLDING AS steg fra 8,3 mill. kr i 2024 til 30,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- M GROUP HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MAJORVEIEN 26-28 AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i AXXELERATOR AS økte med 156 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- AXXELERATOR AS gikk fra 76,7 % til 72,5 % av aksjene i M GROUP HOLDING AS i 2025.
- Finansinntektene i HAYABUSA AS steg fra 78 978 kr i 2024 til 2,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KASPO HOLDING AS delte anslagsvis ut 5,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (25,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (21,2 mill. kr).
- WICTUS REUS AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (832 416 kr) pluss årsresultatet 2024 (1,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (616 981 kr).
- JONAS HALTLAND STRØMMEN gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i WICTUS REUS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JØRGEN HALTLAND STRØMMEN gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i WICTUS REUS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i AXXELERATOR AS økte med 75,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i AXXELERATOR AS steg fra 7,8 mill. kr i 2023 til 46,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CAMAR AS gikk fra 10,3 % til 0 % av aksjene i SPRING BIM HOLDING AS i 2024.
- KASPO HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (28,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (25,3 mill. kr).
- THE KOP INVEST AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (28,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (27,9 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.