Anslag · inntektsår 2025
Analysys Mason Investment 2 Holding AS
Org.nr. 830466932 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Analysys Mason Investment 2 Holding AS gir de 39 personlige eierne anslagsvis 132 199 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 52,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Analysys Mason Investment 2 Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 16,4 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (16,5 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,1 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Analysys Mason Investment 2 Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 16,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 99 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 861 541 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 65,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 679 104 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 535 534 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Analysys Mason Investment 2 Holding AS?
Analysys Mason Investment 2 Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (7,8 % gjennom Salg.Co AS), Personlig eier B (7,6 % gjennom Opsahl Verdi AS → Opsahl AS → Anders Opsahl Holding AS), Personlig eier C (6,3 % gjennom Fjellenden Holding AS), Personlig eier D (6,3 % gjennom MSF Invest AS → Færgestad Invest AS) og Personlig eier E (6,3 % gjennom MSF Invest AS → Sundsby Eiendom AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Analysys Mason Investment 2 Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Salg.Co AS | 7,8 % | 4,1 mill. kr | 23 188 kr |
| Personlig eier B gjennom Opsahl Verdi AS → Opsahl AS → Anders Opsahl Holding AS | 7,6 % | 4 mill. kr | 22 145 kr |
| Personlig eier C gjennom Fjellenden Holding AS | 6,3 % | 3,3 mill. kr | 15 030 kr |
| Personlig eier D gjennom MSF Invest AS → Færgestad Invest AS | 6,3 % | 3,3 mill. kr | 15 030 kr |
| Personlig eier E gjennom MSF Invest AS → Sundsby Eiendom AS | 6,3 % | 3,3 mill. kr | 15 030 kr |
| Personlig eier F gjennom MSF Invest AS → T.R. Marthinsen Holding AS | 6,3 % | 3,3 mill. kr | 15 030 kr |
| Personlig eier G gjennom Parabellum Invest AS | 5,1 % | 2,6 mill. kr | 8 831 kr |
| Personlig eier H gjennom Moen It AS | 4,7 % | 2,4 mill. kr | 6 739 kr |
| Personlig eier I gjennom Alcides Eiendom AS → Alcides Holding AS → Alcides AS | 3,9 % | 2 mill. kr | 2 794 kr |
| Personlig eier J gjennom Alcides Eiendom AS → Alcides Holding AS → Ingeborg AS | 3,9 % | 2 mill. kr | 2 794 kr |
| Personlig eier K gjennom Alcides Eiendom AS → Alcides Holding AS → Sigurd AS | 3,9 % | 2 mill. kr | 2 794 kr |
| Personlig eier L gjennom Alcides Eiendom AS → Alcides Holding AS → Thomine AS | 3,9 % | 2 mill. kr | 2 794 kr |
| Personlig eier M gjennom Gungnir Investments AS | 3,1 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Green Eiendom AS → Guul AS → Guul Holding AS | 3 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Red Mit AS → Fruen B Holding AS | 2,8 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 65,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 52,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 132 199 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 535 534 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i ANALYSYS MASON INVESTMENT 2 HOLDING AS økte med 16,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ALCIDES EIENDOM AS gikk fra 3,1 % til 0 % av aksjene i NÆSTVED RETAIL PARK AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i OPSAHL VERDI AS falt med 11,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- OPSAHL VERDI AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i PALETT FOOD AS i 2025.
- Finansinntektene i OPSAHL AS steg fra 15,5 mill. kr i 2024 til 50,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- OPSAHL AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i ULSRUD HOLDING AS i 2025.
- Finansinntektene i ANDERS OPSAHL HOLDING AS steg fra 0 kr i 2024 til 18,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ANDERS OPSAHL HOLDING AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i SKULLERUD SPORT SENTER AS i 2025.
- BJØRN SUND INVEST AS gikk fra 2,3 % til 0 % av aksjene i ANALYSYS MASON INVESTMENT 2 HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i MSF INVEST AS økte med 15 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ALCIDES HOLDING AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (677,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (186,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (813,9 mill. kr).
- OPSAHL AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i LOCATION HOLDING AS i 2024.
- ANDERS OPSAHL HOLDING AS gikk fra 4,7 % til 0 % av aksjene i OSLO KLATRESENTER AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Analysys Mason Investment 2 AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.