Anslag · inntektsår 2025
Storage2power AS
Org.nr. 830213902 · AS
Aksjene i Storage2power AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 298 622 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Storage2power AS?
Fra utgangen av 2022 til utgangen av 2024 økte egenkapitalen med 319 616 kr, mest med nye penger fra eierne (500 000 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2023–2024.
Hvordan har det gått med Storage2power AS?
Fra 2022 til 2024 økte egenkapitalen med 319 616 kr. Bankinnskuddene økte med 384 792 kr.
Hvem eier Storage2power AS?
Storage2power AS eies til slutt av Personlig eier A (33,6 % gjennom Carter Technologies AS), Personlig eier B (32,9 %), Personlig eier C (18,1 % gjennom Carter Technologies AS), Personlig eier D (9,4 %) og Lokalkapital Jæren Sti (5,9 %), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Storage2power AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Carter Technologies AS | 33,6 % | 100 430 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 32,9 % | 98 323 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Carter Technologies AS | 18,1 % | 54 078 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 9,4 % | 28 092 kr | 0 kr |
| Lokalkapital Jæren Sti | 5,9 % | 17 698 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 373 277 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 298 622 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i STORAGE2POWER AS økte fra 1 000 til 1 063 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Lokalkapital Jæren Sti
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.