Anslag · inntektsår 2025
Industrivegen 4 AS
Org.nr. 830017372 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Time
Aksjene i Industrivegen 4 AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Industrivegen 4 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 49,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,31 % av den samme verdien, så avkastningen er 158,4 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med Industrivegen 4 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 206 873 kr. Bankinnskuddene falt med 1,1 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,4 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 9 135 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 11 427 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Industrivegen 4 AS?
Industrivegen 4 AS eies til slutt av Personlig eier A (25 % gjennom Unimek Holding AS → Bekkjen AS), Personlig eier B (17,5 % gjennom Unimek Holding AS → Kyla AS), Personlig eier C (17,5 % gjennom Unimek Holding AS → Tibur AS), Personlig eier D (15 % gjennom Unimek Holding AS → Gesork AS) og Personlig eier E (5 % gjennom Unimek Holding AS → Gesork AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Industrivegen 4 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Unimek Holding AS → Bekkjen AS | 25 % | 725 681 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Unimek Holding AS → Kyla AS | 17,5 % | 507 977 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Unimek Holding AS → Tibur AS | 17,5 % | 507 977 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Unimek Holding AS → Gesork AS | 15 % | 435 408 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Unimek Holding AS → Gesork AS | 5 % | 145 136 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Unimek Holding AS → Gesork AS | 5 % | 145 136 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Unimek Holding AS → Kyla AS | 2,5 % | 72 568 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Unimek Holding AS → Kyla AS | 2,5 % | 72 568 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Unimek Holding AS → Kyla AS | 2,5 % | 72 568 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Unimek Holding AS → Tibur AS | 2,5 % | 72 568 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Unimek Holding AS → Tibur AS | 2,5 % | 72 568 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Unimek Holding AS → Tibur AS | 2,5 % | 72 568 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 11 427 kr
Hendelser i eierkjeden
- UNIMEK HOLDING AS delte anslagsvis ut 7,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (466 960 kr) pluss årsresultatet 2025 (7,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (448 083 kr).
- GESORK AS delte anslagsvis ut 999 999 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i BEKKJEN AS økte med 4,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i BEKKJEN AS steg fra 7 kr i 2023 til 4,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i GESORK AS økte med 4,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i KYLA AS økte med 4,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i TIBUR AS økte med 4,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.