Anslag · inntektsår 2025
Velo MGM AS
Org.nr. 829531402 · AS · Uoppgitt · Klepp
Aksjene i Velo MGM AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 492 008 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Velo MGM AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 250 955 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 94 961 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Velo MGM AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 250 955 kr. Bankinnskuddene økte med 193 643 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 983 809 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Velo MGM AS?
Velo MGM AS eies til slutt av Tom-Reidar Gilje (40 % gjennom Radier AS), Bård Sondre Dalen (20 % gjennom Dalen Industridesign AS), Thomas Aunvik (18,7 % gjennom Evx Management AS → Envirex Group AS → Alpha Technologies AS), Kenneth Thunheim (18,7 % gjennom Evx Management AS → Envirex Group AS → Semha AS) og Bjørn Christian Røstad (1,8 % gjennom Evx Management AS → Envirex Group AS → Røsi AS → Røci AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Velo MGM AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Tom-Reidar Gilje gjennom Radier AS | 40 % | 196 803 kr | 0 kr |
| Bård Sondre Dalen gjennom Dalen Industridesign AS. Eier også aksjer i Steingard Holding AS (3,79 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %), Axactor ASA (under 0,01 %), Aker ASA (under 0,01 %) | 20 % | 98 402 kr | 0 kr |
| Thomas Aunvik gjennom Evx Management AS → Envirex Group AS → Alpha Technologies AS. Eier også aksjer i Bergen Carbon Solutions AS (under 0,01 %), Austevoll Seafood ASA (under 0,01 %) | 18,7 % | 92 005 kr | 0 kr |
| Kenneth Thunheim gjennom Evx Management AS → Envirex Group AS → Semha AS. Eier også aksjer i Hunter Group ASA (under 0,01 %) | 18,7 % | 92 005 kr | 0 kr |
| Bjørn Christian Røstad gjennom Evx Management AS → Envirex Group AS → Røsi AS → Røci AS. Eier også aksjer i Litlaland AS (100 %) | 1,8 % | 8 956 kr | 0 kr |
| Christian Røstad gjennom Evx Management AS → Envirex Group AS → Røsi AS → Røci AS | 0,4 % | 1 918 kr | 0 kr |
| Evelyn Røstad gjennom Evx Management AS → Envirex Group AS → Røsi AS → Røci AS. Eier også aksjer i Sra AS (4,88 %), Jæren Sparebank (0,01 %) | 0,4 % | 1 918 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 615 010 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 492 008 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ENVIREX GROUP AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (83 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−6 206 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (68 mill. kr).
- ALPHA TECHNOLOGIES AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,1 mill. kr).
- SEMHA AS delte anslagsvis ut 2,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (16,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (26,1 mill. kr).
- EVX MANAGEMENT AS delte anslagsvis ut 38,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (39,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr).
- ENVIREX GROUP AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (53,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (39,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83 mill. kr).
- Finansinntektene i RADIER AS steg fra 45 kr i 2023 til 1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ALPHA TECHNOLOGIES AS delte anslagsvis ut 2,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ALPHA TECHNOLOGIES AS falt med 5,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i ALPHA TECHNOLOGIES AS steg fra 1 mill. kr i 2023 til 9,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SEMHA AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,2 mill. kr).
- Finansinntektene i SEMHA AS steg fra 1,1 mill. kr i 2023 til 10 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Velo Robotics AS
- Eierandel i: Velo Prosjekt AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.