Anslag · inntektsår 2025
Romly Vest AS
Org.nr. 829431092 · AS · Utarbeidelse av kart og oppmåling · Oslo
Aksjene i Romly Vest AS gir de 16 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 52 836 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Romly Vest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 11 002 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Romly Vest AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 11 002 kr. Bankinnskuddene falt med 19 774 kr og den langsiktige gjelden økte med 5 000 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Romly Vest AS?
Romly Vest AS eies til slutt av Personlig eier A (73,8 % gjennom Romly AS → Futureproof AS), Personlig eier B (10,9 % gjennom Romly AS), Personlig eier C (10,5 % gjennom Romly AS), Personlig eier D (0,6 % gjennom Romly AS → Thefactory Angels Vi AS → Inchange AS) og Personlig eier E (0,5 % gjennom Romly AS → Thefactory Angels Vi AS → Thefactory AS → Thefactory Holding AS → Daytona Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Romly Vest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Romly AS → Futureproof AS | 73,8 % | 38 986 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Romly AS | 10,9 % | 5 775 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Romly AS | 10,5 % | 5 548 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Romly AS → Thefactory Angels Vi AS → Inchange AS | 0,6 % | 335 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Romly AS → Thefactory Angels Vi AS → Thefactory AS → Thefactory Holding AS → Daytona Invest AS | 0,5 % | 289 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Romly AS → Thefactory Angels Vi AS → Thefactory AS → Auris AS → Auris Holding AS | 0,5 % | 257 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Romly AS → Thefactory Angels Vi AS → Sønderberg Eiendom AS → Sønderberg AS | 0,4 % | 216 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Romly AS → Thefactory Angels Vi AS → Defy AS | 0,3 % | 134 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Romly AS → Thefactory Angels Vi AS → Thefactory AS → Thefactory Holding AS → Bear Invest AS | 0,2 % | 89 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Romly AS → Thefactory Angels Vi AS → Thefactory AS → Thefactory Holding AS → Designerina AS | 0,2 % | 87 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Romly AS → Thefactory Angels Vi AS → Thefactory AS → Nomah AS | 0,1 % | 79 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Romly AS → Thefactory Angels Vi AS | 0,1 % | 74 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Romly AS → Thefactory Angels Vi AS | 0,1 % | 74 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Romly AS → Thefactory Angels Vi AS → Thefactory AS → Nettuno Capital AS | 0,1 % | 69 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Romly AS → Thefactory Angels Vi AS → Culinary Holding AS | 0,1 % | 68 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 66 045 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 52 836 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i THEFACTORY AS økte med 10,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i THEFACTORY AS steg fra 335 843 kr i 2024 til 4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- THEFACTORY AS gikk fra 22,5 % til 0,8 % av aksjene i THEFACTORY ANGELS VII AS i 2025.
- AREAL BYGG-TAKSERING AS gikk fra 24 % til 0 % av aksjene i ROMLY VEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- TAKSTFORUM VEST AS gikk fra 24 % til 0 % av aksjene i ROMLY VEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.