Anslag · inntektsår 2025
SJ Sol AS
Org.nr. 828451162 · AS · Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Kvinesdal
Aksjene i SJ Sol AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i SJ Sol AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 483 371 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 7 287 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med SJ Sol AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 483 371 kr. Bankinnskuddene økte med 77 594 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 4,2 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1 420 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier SJ Sol AS?
SJ Sol AS eies til slutt av Personlig eier A (30 % gjennom Sji AS → Fjeldsaa AS), Personlig eier B (30 % gjennom Sji AS → Joakim Johnsen AS), Personlig eier C (15 % gjennom Sji AS → Medåsveien Invest AS), Personlig eier D (15 % gjennom Sji AS → Medåsveien Invest AS) og Personlig eier E (10 % gjennom Sji AS → Johannes Skar AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av SJ Sol AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Sji AS → Fjeldsaa AS | 30 % | 505 434 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Sji AS → Joakim Johnsen AS | 30 % | 505 434 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Sji AS → Medåsveien Invest AS | 15 % | 252 717 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Sji AS → Medåsveien Invest AS | 15 % | 252 717 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Sji AS → Johannes Skar AS | 10 % | 168 478 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- FJELDSAA AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−38 823 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,5 mill. kr).
- Bankinnskuddet i JOAKIM JOHNSEN AS økte med 1,1 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 1,3 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- FJELDSAA AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i SJ SOL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JOAKIM JOHNSEN AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i SJ SOL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MEDÅSVEIEN INVEST AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i SJ SOL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- FJELDSAA AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,1 mill. kr).
- Finansinntektene i FJELDSAA AS steg fra 300 041 kr i 2023 til 7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FJELDSAA AS gikk fra 75 % til 0 % av aksjene i IT REGNSKAP AS i 2024.
- FJELDSAA AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i SJ SOL AS i 2024.
- Finansinntektene i JOAKIM JOHNSEN AS steg fra 400 000 kr i 2023 til 3,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JOAKIM JOHNSEN AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i SJ SOL AS i 2024.
- JOAKIM JOHNSEN AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i IT REGNSKAP AS i 2024.
- MEDÅSVEIEN INVEST AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i SJ SOL AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.