Anslag · inntektsår 2025
Jamo-Tek AS
Org.nr. 827612022 · AS
Aksjene i Jamo-Tek AS gir de 30 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Jamo-Tek AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 120,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,61 % av den samme verdien, så avkastningen er 198,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Jamo-Tek AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 15 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 58 990 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 5,7 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Jamo-Tek AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 15 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 6,3 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 302 389 kr. Det er i snitt tatt ut 530 597 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 5,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (90 113 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 14 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 121 166 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 56 014 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Jamo-Tek AS?
Jamo-Tek AS eies til slutt av FSN Capital GP Compass i Limited (52,9 % gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Fire Topco AS), Personlig eier A (18 % gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Monforte AS), Personlig eier B (5,7 % gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Haam AS), Personlig eier C (5,7 % gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Juba Invest AS) og Personlig eier D (5,7 % gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Semifreddo AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Jamo-Tek AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| FSN Capital GP Compass i Limited gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Fire Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 52,9 % | 3,9 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Monforte AS | 18 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Haam AS | 5,7 % | 422 443 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Juba Invest AS | 5,7 % | 422 443 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Monstro AS → Semifreddo AS | 5,7 % | 422 443 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → JMS Investment AS | 0,9 % | 65 505 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → SKV Consult AS | 0,6 % | 43 426 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Caraway A/S | 0,5 % | 39 561 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → DK Sør AS | 0,4 % | 27 534 kr | 0 kr |
| Windward AB gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,4 % | 27 061 kr | – |
| Personlig eier I gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Erl Invest AS | 0,4 % | 26 631 kr | 0 kr |
| Håkon Bergstrm gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,3 % | 24 527 kr | – |
| Åge Henry Lønning gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Valkyrie Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,3 % | 23 968 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Aava Holding AS | 0,3 % | 23 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Firesafe AS → Firesafe Group AS → Fire Holdco AS → Cace Invest AS | 0,3 % | 23 925 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 9,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 56 014 kr
Hendelser i eierkjeden
- JMS INVESTMENT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i JAMO-TEK AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- FIRESAFE AS delte anslagsvis ut 17,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (379 000 kr) pluss årsresultatet 2025 (17,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (514 914 kr).
- Finansinntektene i MONSTRO AS steg fra 20,6 mill. kr i 2024 til 86 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- JAMO-TEK AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (7,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,7 mill. kr).
- FIRESAFE AS delte anslagsvis ut 27 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (145 000 kr) pluss årsresultatet 2024 (27,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (379 000 kr).
- Finansinntektene i FIRESAFE GROUP AS steg fra 11 000 kr i 2023 til 25 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MONFORTE AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (55 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−268 071 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Jamo-Tek Service AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.