Anslag · inntektsår 2025
Nortrafo Production AS
Org.nr. 826088672 · AS · Produksjon av elektromotorer, generatorer og transformatorer · Steinkjer
Aksjene i Nortrafo Production AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Nortrafo Production AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −142,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,56 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Nortrafo Production AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 700 261 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 68 822 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 264 979 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Nortrafo Production AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 700 261 kr. Bankinnskuddene økte med 147 099 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 65 393 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 31 776 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 40 648 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nortrafo Production AS?
Nortrafo Production AS eies til slutt av Gustav Magnar Witzøe (20,7 % gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS og Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS), Rune Evjen (15 % gjennom Nortrafo AS → Scandinavian Transformer Group AS → Torvdal Invest AS), Knut Olav Forr (15 % gjennom Nortrafo AS → Scandinavian Transformer Group AS → Tunk AS), Bjørn Margido Wiggen (8,7 % gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS og Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS og Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS) og Varig Orkla Forsikring Gjensidig (6,7 % gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS og Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nortrafo Production AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Gustav Magnar Witzøe gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS; Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS. Eier også aksjer i Fjord Marin Holding AS (97 %) | 20,7 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Rune Evjen gjennom Nortrafo AS → Scandinavian Transformer Group AS → Torvdal Invest AS | 15 % | 873 719 kr | 0 kr |
| Knut Olav Forr gjennom Nortrafo AS → Scandinavian Transformer Group AS → Tunk AS | 15 % | 873 719 kr | 0 kr |
| Bjørn Margido Wiggen gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS; Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS; Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS. Eier også aksjer i DNB Private Equity i AS (1,25 %), Norbit ASA (under 0,01 %), Elkem ASA (under 0,01 %), Sparebank 1 SMN (under 0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %) og 10 andre | 8,7 % | 508 704 kr | 0 kr |
| Varig Orkla Forsikring Gjensidig gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS; Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS | 6,7 % | 389 083 kr | – |
| Jan Trygve Håbrekke gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS; Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS | 5,4 % | 315 302 kr | 0 kr |
| Frode Varslot Hagen gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Vaxtr AS → Blue Star Asset Management AS | 4,1 % | 241 176 kr | 0 kr |
| Ole Petter Bjartnes gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Garoa AS | 3,2 % | 185 520 kr | 0 kr |
| Arild Oddmund Berg gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Vaxtr AS → Borgund Bo AS → Draft Holding AS → Borgund Holding AS. Eier også aksjer i Levain The Bakery AS (50 %) | 1,4 % | 80 553 kr | 0 kr |
| Andreas Berg gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Vaxtr AS → Borgund Bo AS → Draft Holding AS → Kompass Holding AS | 1,1 % | 64 394 kr | 0 kr |
| Oda Berg gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Vaxtr AS → Borgund Bo AS → Draft Holding AS → Lykt Holding AS | 1,1 % | 64 394 kr | 0 kr |
| Ivar Arnesen gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Ivar Arnesen Invest AS; Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Ivar Arnesen Invest AS | 1 % | 60 191 kr | 0 kr |
| Rune Stokke gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS; Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS. Eier også aksjer i Salig AS (0,96 %), Deepx Health AS (under 0,01 %) | 0,9 % | 51 019 kr | 0 kr |
| Erling Bratland gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Vaxtr AS → Selvig Trelast AS | 0,8 % | 48 235 kr | 0 kr |
| Håkon Selvig Bratland gjennom Nortrafo AS → Steinkjer Invest AS → Stedi AS → Vaxtr AS → Selvig Trelast AS → Haakon Invest AS | 0,8 % | 48 235 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 40 648 kr
Hendelser i eierkjeden
- NORTRAFO AS gikk fra 100 % til 94,1 % av aksjene i MAGTECH AS i 2025.
- STEDI AS delte anslagsvis ut 9,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- SCANDINAVIAN TRANSFORMER GROUP AS gikk fra 48 % til 34 % av aksjene i ELEKTRO NORD AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 142,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (0 kr) pluss årsresultatet 2025 (142,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Finansinntektene i SALVESEN & THAMS INVEST AS steg fra 43 mill. kr i 2024 til 173,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 94,6 % til 92,4 % av aksjene i BITASTAD HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i OVUN HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 18 % til 0 % av aksjene i AXESS ASSET INTEGRITY AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i STEDI AS falt med 1,6 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 9,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (9,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS INVEST AS falt med 98,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS AS økte med 613,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.