Anslag · inntektsår 2025
Safegroup Ansatte 4 AS
Org.nr. 825528512 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Bergen
Aksjene i Safegroup Ansatte 4 AS gir de 25 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 848 064 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Safegroup Ansatte 4 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 49 900 kr. Bankinnskuddene økte med 100 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 827 604 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Safegroup Ansatte 4 AS?
Safegroup Ansatte 4 AS eies til slutt av Personlig eier A (16,8 % gjennom Vugga Invest AS), Personlig eier B (10,9 %), Personlig eier C (8,9 % gjennom F-B Holding AS), Personlig eier D (7,4 % gjennom Erremulig AS) og Procuritas Capital Investors Vi AB (5,2 % gjennom Låssenteret AS → Safegroup AS → Safe Holdco AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Safegroup Ansatte 4 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Vugga Invest AS | 16,8 % | 142 390 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 10,9 % | 92 213 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom F-B Holding AS | 8,9 % | 75 845 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Erremulig AS | 7,4 % | 63 011 kr | 0 kr |
| Procuritas Capital Investors Vi AB gjennom Låssenteret AS → Safegroup AS → Safe Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,2 % | 44 478 kr | – |
| Personlig eier E gjennom Denvago AS | 5,1 % | 43 166 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom G & L Holding AS → Stange Restaurering AS | 5,1 % | 43 166 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 5,1 % | 43 166 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 4,6 % | 39 209 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Preto AS | 4 % | 33 696 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 3,2 % | 27 279 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 3,2 % | 27 279 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 2,7 % | 23 293 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 1,8 % | 15 378 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 1,8 % | 15 378 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 848 064 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- JONE BERNE BAKKEN gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i SAFEGROUP ANSATTE 4 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- PRINCE HOLDING AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i SAFEGROUP ANSATTE 4 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- F-B HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,1 mill. kr).
- LÅSSENTERET AS delte anslagsvis ut 14,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (214,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (33,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (233,5 mill. kr).
- SONDRE GRIMSLAND gikk fra 2,7 % til 0 % av aksjene i SAFEGROUP ANSATTE 4 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- THOMAS ELVEKROK gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i SAFEGROUP ANSATTE 4 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- F-B HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,2 mill. kr).
- LÅSSENTERET AS delte anslagsvis ut 13,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (205,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (22,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (214,6 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.