Anslag · inntektsår 2025
Differ Community Power AS
Org.nr. 825128662 · AS · Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · Oslo
Aksjene i Differ Community Power AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Differ Community Power AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 33,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,48 % av den samme verdien, så avkastningen er 69,4 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med Differ Community Power AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 3,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 7,5 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 6,6 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 50 215 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 26 253 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Differ Community Power AS?
Differ Community Power AS eies til slutt av Personlig eier A (19,1 % gjennom Differ AS → Alias Invest AS og Alias Invest AS), Personlig eier B (14,4 % gjennom Differ AS → Selvikåsen Invest AS og Selvikåsen Invest AS), Personlig eier C (14,1 % gjennom Differ AS → Sauar Invest AS og Sauar Invest AS), Personlig eier D (10,9 % gjennom Differ AS → Rufus AS) og Personlig eier E (6,9 % gjennom Differ AS → Greenvest AS og Greenvest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Differ Community Power AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Differ AS → Alias Invest AS; Alias Invest AS | 19,1 % | 835 976 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Differ AS → Selvikåsen Invest AS; Selvikåsen Invest AS | 14,4 % | 633 478 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Differ AS → Sauar Invest AS; Sauar Invest AS | 14,1 % | 616 615 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Differ AS → Rufus AS | 10,9 % | 476 275 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Differ AS → Greenvest AS; Greenvest AS | 6,9 % | 301 820 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Andy AS | 6,1 % | 269 092 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Differ AS → Ideal Investments AS; Ideal Investments AS | 5,6 % | 243 669 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Differ AS → Superliminal AS; Superliminal AS | 2,5 % | 109 668 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bysen AS | 2,4 % | 104 461 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Thomsen Holding AS | 2,1 % | 89 920 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 2 % | 89 837 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 1,9 % | 83 151 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Differ AS → Radiance AS | 1,4 % | 63 015 kr | 0 kr |
| Axel Michaelowa gjennom Differ AS; direkte (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,4 % | 60 353 kr | – |
| Katharina Michaelowa gjennom Differ AS; direkte (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,4 % | 60 353 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 5,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 26 253 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i GREENVEST AS steg fra 27 147 kr i 2024 til 2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i ANDY AS steg fra 1,9 mill. kr i 2024 til 6,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i DIFFER AS økte med 4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- DIFFER AS gikk fra 20,9 % til 18,9 % av aksjene i SUNPHASE AS i 2024.
- GREENVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i EVERK AS i 2024.
- GREENVEST AS gikk fra 4,6 % til 2,6 % av aksjene i SUNPHASE AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.