Anslag · inntektsår 2025
Rftankers Iv Topco AS
Org.nr. 824848572 · AS · Utenriks sjøfart med gods · Oslo
Aksjene i Rftankers Iv Topco AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 579 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 140,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Rftankers Iv Topco AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 38,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,86 % av den samme verdien, så avkastningen er 44,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Rftankers Iv Topco AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 69,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 24,8 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2,1 mill. kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 26,2 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Rftankers Iv Topco AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 85,8 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 17,3 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 10,5 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 12,4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 5,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (2,4 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 124,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,3 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 1,5 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Rftankers Iv Topco AS?
Rftankers Iv Topco AS eies til slutt av Stalex Investments Limited (19,2 %), Mosvold Shipping Holding Limited (17,1 %), Gabriel Okmian (10 %), Odin Nordic Shipping SA (10 %) og Rfocean SA (10 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rftankers Iv Topco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Stalex Investments Limited (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 19,2 % | 27 mill. kr | – |
| Mosvold Shipping Holding Limited (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 17,1 % | 24 mill. kr | – |
| Gabriel Okmian (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 10 % | 14 mill. kr | – |
| Odin Nordic Shipping SA (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 10 % | 14 mill. kr | – |
| Rfocean SA (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 10 % | 14 mill. kr | – |
| Barwon Riverhouse Pty LTD (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5 % | 7 mill. kr | – |
| Vlasta Medovic (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 4,6 % | 6,4 mill. kr | – |
| Mladen Medovic (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,5 % | 3,5 mill. kr | – |
| Wonominta Holdings Pty LTD (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,3 % | 3,2 mill. kr | – |
| Sabre Trader Shipping Limited NUF | 1,5 % | 2,1 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Acadia Holding AS | 1,3 % | 1,8 mill. kr | 335 kr |
| Personlig eier B gjennom Acadia Holding AS | 1,3 % | 1,8 mill. kr | 122 kr |
| Personlig eier C gjennom Acadia Holding AS | 1,3 % | 1,8 mill. kr | 122 kr |
| Magna Consulting AG (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,2 % | 1,6 mill. kr | – |
| Personlig eier D gjennom S. Ugelstad Invest AS | 1 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 175,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 140,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 579 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,5 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- RFTANKERS IV TOPCO AS delte anslagsvis ut 12,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (109,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (35,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (132,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i RFTANKERS IV TOPCO AS falt med 42,8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- STALEX INVESTMENTS LIMITED gikk fra 32,6 % til 19,2 % av aksjene i RFTANKERS IV TOPCO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HELLESUND HOLDING LIMITED gikk fra 14,5 % til 0 % av aksjene i RFTANKERS IV TOPCO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MOSVOLD INVESTMENT LIMITED gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i RFTANKERS IV TOPCO AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- RFTANKERS IV TOPCO AS gikk fra 100 % til 87,4 % av aksjene i RFTANKERS IV AS i 2025.
- ACADIA HOLDING AS gikk fra 7,5 % til 0 % av aksjene i OKEE HENRI AS i 2025.
- ACADIA HOLDING AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN PSV III AS i 2025.
- SNAKE OIL (NORWAY) AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (15,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−95 685 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (13 mill. kr).
- AS OLSEN & UGELSTAD delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (12,5 mill. kr).
- RFTANKERS IV TOPCO AS delte anslagsvis ut 12,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (63,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (58,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (109,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i RFTANKERS IV TOPCO AS økte med 59,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i RFTANKERS IV TOPCO AS økte fra 19 800 til 23 900 i 2024, og 11 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- EKTANK AB gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i RFTANKERS IV TOPCO AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- S. UGELSTAD INVEST AS gikk fra 4,9 % til 2,1 % av aksjene i RFTANKERS IV TOPCO AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ANTON ANIC gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i RFTANKERS IV TOPCO AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i ACADIA HOLDING AS falt med 19 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ACADIA HOLDING AS gikk fra 7,5 % til 0 % av aksjene i NORDIC PORTO AS i 2024.
- ACADIA HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i OKEE CUNO AS i 2024.
- ACADIA HOLDING AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i PARFEEDER II AS i 2024.
- S. UGELSTAD INVEST AS gikk fra 4,9 % til 2,1 % av aksjene i RFTANKERS IV TOPCO AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i STANHOPE INVEST AS økte med 3,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SNAKE OIL (NORWAY) AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (14,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (7,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (15,3 mill. kr).
- SNAKE OIL (NORWAY) AS gikk fra 29,5 % til 0 % av aksjene i RFTANKERS V TOPCO AS i 2024.
- SNAKE OIL (NORWAY) AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i RFBULKERS VI AS i 2024.
- SNAKE OIL (NORWAY) AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i RFSEA INFRASTRUCTURE AS i 2024.
- SNAKE OIL (NORWAY) AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i RFSEA INFRASTRUCTURE II AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Sabre Trader Shipping Limited NUF
- Eierandel i: Rftankers Iv AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.