Anslag · inntektsår 2025
Eida Energy AS
Org.nr. 823377592 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Harstad
Aksjene i Eida Energy AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 42 968 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Eida Energy AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 594 031 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 224 781 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Eida Energy AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 595 163 kr. Bankinnskuddene økte med 123 826 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 51 706 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Eida Energy AS?
Eida Energy AS eies til slutt av Personlig eier A (43,1 % gjennom Wattscout Solutions AS → Ecapital AS og Wattscout Solutions AS → Sininvest AS → Smart Innovation Holding AS → Ecapital AS og Wattscout Solutions AS → Sininvest AS → Smart Innovation Holding AS → Energy & Ict Invest AS → Ecapital AS), Personlig eier B (14,3 % gjennom Wattscout Solutions AS → Flua Invest AS), Siva - Selskapet for Industrivekst SF (6,7 % gjennom Wattscout Solutions AS → Sininvest AS → Smart Innovation Holding AS), Personlig eier C (4,8 % gjennom Wattscout Solutions AS → Æøå AS) og Personlig eier D (3 % gjennom Wattscout Solutions AS → Dallager Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Eida Energy AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Wattscout Solutions AS → Ecapital AS; Wattscout Solutions AS → Sininvest AS → Smart Innovation Holding AS → Ecapital AS; Wattscout Solutions AS → Sininvest AS → Smart Innovation Holding AS → Energy & Ict Invest AS → Ecapital AS | 43,1 % | 18 512 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Wattscout Solutions AS → Flua Invest AS | 14,3 % | 6 133 kr | 0 kr |
| Siva - Selskapet for Industrivekst SF gjennom Wattscout Solutions AS → Sininvest AS → Smart Innovation Holding AS | 6,7 % | 2 871 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Wattscout Solutions AS → Æøå AS | 4,8 % | 2 077 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Wattscout Solutions AS → Dallager Holding AS | 3 % | 1 289 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Wattscout Solutions AS → Fryden Consulting AS | 3 % | 1 278 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Wattscout Solutions AS | 3 % | 1 278 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Wattscout Solutions AS → JR Capella Invest AS | 2,6 % | 1 118 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Wattscout Solutions AS → Sininvest AS → Smart Innovation Holding AS → Energy & Ict Invest AS → Maxmill Group Holding AS | 2,5 % | 1 092 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Wattscout Solutions AS → Dallager Holding AS | 2 % | 859 kr | 0 kr |
| Mark Fisher gjennom Wattscout Solutions AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,5 % | 639 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Wattscout Solutions AS | 1,5 % | 639 kr | 0 kr |
| Halden Kommune gjennom Wattscout Solutions AS → Sininvest AS → Smart Innovation Holding AS → Østfold Energi AS; Wattscout Solutions AS → Sininvest AS → Smart Innovation Holding AS | 1,1 % | 482 kr | – |
| Personlig eier K gjennom Wattscout Solutions AS → Maisol AS | 1,1 % | 468 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Wattscout Solutions AS → Sininvest AS → Smart Innovation Holding AS → Energy & Ict Invest AS → Holteåsen Holding AS | 1,1 % | 467 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 53 710 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 42 968 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- FLUA INVEST AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (14,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,9 mill. kr).
- Antall aksjer i EIDA ENERGY AS økte fra 300 000 til 311 314 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- DALLAGER HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i EIDA ENERGY AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- FLUA INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i EIDA ENERGY AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i WATTSCOUT SOLUTIONS AS økte med 2,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SMART INNOVATION HOLDING AS økte med 4,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- FLUA INVEST AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (14,1 mill. kr).
- FLUA INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i EIDA ENERGY AS i 2024.
- ENERGY & ICT INVEST AS gikk fra 62,5 % til 0 % av aksjene i THE ICT COMPANY AS i 2024.
- DALLAGER HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i EIDA ENERGY AS i 2024.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.