Anslag · inntektsår 2025
Joulia AS
Org.nr. 822191622 · AS · Handel med elektrisitet · Oslo
Om én person eide hele Joulia AS, ville aksjene gitt anslagsvis 7,5 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 683 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Joulia AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −10,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,88 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Joulia AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 167,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 35 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 2 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 575,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 6,3 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 7,5 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Joulia AS?
Joulia AS eies til slutt av Hitecvision New Energy Annex Fund (17,5 % gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → HV Aneo Holding AS → HV Nef Invest Zero AS → HV Annex Invest Alfa AS), Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap (9,9 % gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS og Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS), Orkland Kommune (9,2 % gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS og Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS), Melhus Kommune (6,6 % gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS og Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS) og Eføy Investering AS (5,7 % gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → HV Aneo Holding AS → HV Nef Invest Zero AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Joulia AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Hitecvision New Energy Annex Fund gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → HV Aneo Holding AS → HV Nef Invest Zero AS → HV Annex Invest Alfa AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 17,5 % | 119,5 mill. kr | – |
| Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 9,9 % | 67,3 mill. kr | – |
| Orkland Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 9,2 % | 62,9 mill. kr | – |
| Melhus Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 6,6 % | 45,2 mill. kr | – |
| Eføy Investering AS gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → HV Aneo Holding AS → HV Nef Invest Zero AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS | 5,7 % | 39,1 mill. kr | – |
| Trondheim Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 4,5 % | 30,9 mill. kr | – |
| Indre Fosen Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 4 % | 27,1 mill. kr | – |
| Pamar AS gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → HV Aneo Holding AS → HV Nef Invest Zero AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS | 2,9 % | 19,5 mill. kr | – |
| Eføy Kapital AS gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → HV Aneo Holding AS → HV Nef Invest Zero AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS | 2,7 % | 18,3 mill. kr | – |
| Ørland Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 2,5 % | 17,3 mill. kr | – |
| Åfjord Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 2,5 % | 17,1 mill. kr | – |
| Watrium AS gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → HV Aneo Holding AS → HV Nef Invest Zero AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS | 2,4 % | 16,6 mill. kr | – |
| Heim Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 2,4 % | 16,4 mill. kr | – |
| Oppdal Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 2 % | 13,4 mill. kr | – |
| Midtre Gauldal Kommune gjennom Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS → Trønderenergi AS; Aneo Renewables Holding AS → Aneo Holding 2 AS → Aneo Holding AS → Trønderenergi Vekst Holding AS | 1,6 % | 10,7 mill. kr | – |
- Verdigrunnlag
- 853,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 683 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 7,5 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i JOULIA AS falt med 134 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ANEO RENEWABLES HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ANEO RETAIL AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i ANEO HOLDING 2 AS økte med 1,8 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ANEO HOLDING AS økte med 1,9 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HV ANEO HOLDING AS økte med 1,7 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HV NEF INVEST ZERO AS økte med 1,9 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ANEO RENEWABLES HOLDING AS økte med 212,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ANEO RENEWABLES HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PSF 1 AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i ANEO HOLDING 2 AS økte med 692,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ANEO HOLDING AS økte med 692,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HV ANEO HOLDING AS økte med 510,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HV NEF INVEST ZERO AS økte med 706,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eier: Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap
- Eier: Orkland Kommune
- Eier: Melhus Kommune
- Eier: Eføy Investering AS
- Eier: Trondheim Kommune
- Eier: Indre Fosen Kommune
- Eier: Pamar AS
- Eier: Eføy Kapital AS
- Eier: Ørland Kommune
- Eier: Åfjord Kommune
- Eier: Watrium AS
- Eier: Heim Kommune
- Eier: Oppdal Kommune
- Eier: Midtre Gauldal Kommune
- Eierandel i: Movel AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.