Anslag · inntektsår 2025
Snarveien 4 AS
Org.nr. 819531862 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stavanger
Aksjene i Snarveien 4 AS gir de 42 personlige eierne anslagsvis 10 416 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Snarveien 4 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 21,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,41 % av den samme verdien, så avkastningen er 51,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Snarveien 4 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 844 885 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 873 006 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 29 862 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 319 704 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Snarveien 4 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 844 884 kr. Bankinnskuddene falt med 2 129 kr. Det er i snitt tatt ut 436 503 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 14,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (30 259 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 15 812 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 18 809 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Snarveien 4 AS?
Snarveien 4 AS eies til slutt av Personlig eier A (77 % gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Osta AS → Olav Stangeland AS og Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Eruca AS → Olav Stangeland AS), Personlig eier B (2,8 % gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Eruca AS), Personlig eier C (2,6 % gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS), Personlig eier D (1,7 % gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Pascal Holding AS) og Personlig eier E (0,9 % gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Cecar Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Snarveien 4 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Osta AS → Olav Stangeland AS; Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Eruca AS → Olav Stangeland AS | 77 % | 2,8 mill. kr | 10 416 kr |
| Personlig eier B gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Eruca AS | 2,8 % | 100 922 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS | 2,6 % | 93 643 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Pascal Holding AS | 1,7 % | 63 632 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Cecar Holding AS | 0,9 % | 32 553 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Agio AS | 0,7 % | 24 423 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Pascal Holding AS | 0,6 % | 23 311 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Four Invest AS | 0,6 % | 22 788 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Pascal Holding AS | 0,6 % | 21 635 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Pascal Holding AS | 0,6 % | 21 635 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Engell Invest AS → Kaapstad Invest AS; Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Engell Invest AS | 0,5 % | 19 546 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Engell Invest AS → Lobster Claw Capital AS; Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Engell Invest AS | 0,5 % | 19 546 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → Borghild AS | 0,5 % | 16 407 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS → D.P.D.O. Invest AS | 0,4 % | 16 146 kr | 0 kr |
| Pi Consult NUF gjennom Rotor Real 1 AS → Rotor Real AS | 0,4 % | 13 834 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 4,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 10 416 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 18 809 kr
Hendelser i eierkjeden
- SNARVEIEN 4 AS delte anslagsvis ut 503 424 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (303 784 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2 mill. kr).
- ROTOR REAL 1 AS delte anslagsvis ut 9,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−440 919 kr).
- ROTOR REAL AS gikk fra 6,3 % til 0 % av aksjene i BCP AS i 2025.
- Finansinntektene i OSTA AS steg fra 109 kr i 2024 til 40,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ERUCA AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,6 mill. kr).
- Finansinntektene i ERUCA AS steg fra 98 956 kr i 2024 til 9,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- OLAV STANGELAND AS delte anslagsvis ut 6,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (37,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (33,6 mill. kr).
- OLAV STANGELAND AS gikk fra 3,3 % til 0 % av aksjene i NORMAC INVESTMENT GROUP AS i 2025.
- ERUCA AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (51 104 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (11,9 mill. kr).
- OLAV STANGELAND AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (38,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (37,6 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Pi Consult NUF
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.