Anslag · inntektsår 2025
Lørenskog Kombibygg AS
Org.nr. 819440352 · AS · Eiendomsforvaltning på oppdrag · Oslo
Aksjene i Lørenskog Kombibygg AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 1 220 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Lørenskog Kombibygg AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 23,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,61 % av den samme verdien, så avkastningen er 39,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Lørenskog Kombibygg AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,6 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 123 631 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Lørenskog Kombibygg AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 270 628 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 3,8 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 3,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 41,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (88 867 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 45 600 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 55 240 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Lørenskog Kombibygg AS?
Lørenskog Kombibygg AS eies til slutt av Personlig eier A (25 % gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → Auris AS → Auris Holding AS), Personlig eier B (25 % gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → Hvam Invest AS), Personlig eier C (12,8 % gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → Alden AS → Alden 3 AS), Personlig eier D (10 % gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → BFK Holding AS) og Personlig eier E (6,9 % gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → Be Eiendomsinvest AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Lørenskog Kombibygg AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → Auris AS → Auris Holding AS | 25 % | 1,8 mill. kr | 610 kr |
| Personlig eier B gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → Hvam Invest AS | 25 % | 1,8 mill. kr | 610 kr |
| Personlig eier C gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → Alden AS → Alden 3 AS | 12,8 % | 931 352 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → BFK Holding AS | 10 % | 728 400 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → Be Eiendomsinvest AS | 6,9 % | 502 932 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → Arvo Invest AS | 5,1 % | 371 484 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → Arvo Invest AS | 5 % | 360 558 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → Arvo Invest AS | 5 % | 360 558 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → Ocr AS | 3 % | 218 520 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → Be Eiendomsinvest AS | 1,9 % | 138 060 kr | 0 kr |
| M A Holding AS gjennom Lørenskogveien 75 Holding AS → Alden AS | 0,4 % | 30 136 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 9,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 1 220 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 55 240 kr
Hendelser i eierkjeden
- LØRENSKOG KOMBIBYGG AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,9 mill. kr).
- AURIS AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i REAKTOR AS i 2025.
- AURIS HOLDING AS delte anslagsvis ut 66 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (235,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (7,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (177,2 mill. kr).
- ARVO INVEST AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i RS TROMMELSERVICE AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i BRIESE ECO HANDY AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i ATLANTICA SUPPLIER AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN PSV III AS i 2025.
- ARVO INVEST AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i AECOM ENGINEERING TECHNOLOGY SERVICES AS i 2025.
- ALDEN AS gikk fra 29,1 % til 0 % av aksjene i INAPRIL AS i 2025.
- ALDEN AS gikk fra 14,9 % til 0 % av aksjene i 4HUMAN INVEST AS i 2025.
- ALDEN AS gikk fra 4,8 % til 3,1 % av aksjene i FJORD DEFENCE GROUP ASA i 2025.
- ALDEN AS gikk fra 4,5 % til 0 % av aksjene i IDEX BIOMETRICS ASA i 2025.
- ALDEN AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i ENERGEIA AS i 2025.
- ALDEN AS gikk fra 1,6 % til 0,2 % av aksjene i AVARN SECURITY GROUP HOLDING AS i 2025.
- LØRENSKOG KOMBIBYGG AS delte anslagsvis ut 3,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i LØRENSKOGVEIEN 75 HOLDING AS falt med 4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i AURIS HOLDING AS steg fra 296 000 kr i 2023 til 11,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HVAM INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STASJONSVEIEN 2 AS i 2024.
- ALDEN AS gikk fra 18,3 % til 15,6 % av aksjene i OUTLET GROUP HOLDING AS i 2024.
- ALDEN AS gikk fra 9,1 % til 4,2 % av aksjene i ENSURGE MICROPOWER ASA i 2024.
- ALDEN AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i XPLORA TECHNOLOGIES AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: M A Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.