Anslag · inntektsår 2025
Nimbus Innregulering AS
Org.nr. 818268742 · AS · Ventilasjonsarbeid · Bærum
Aksjene i Nimbus Innregulering AS gir de 17 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 123 808 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Nimbus Innregulering AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 644 487 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Nimbus Innregulering AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 644 487 kr. Bankinnskuddene falt med 863 830 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nimbus Innregulering AS?
Nimbus Innregulering AS eies til slutt av Procuritas Vii Investment AB (42,5 % gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS), Personlig eier A (15 %), Personlig eier B (15 %), State Of Wisconsin Investment Board (7,7 % gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS) og Personlig eier C (7,4 % gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → HM Holdning AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nimbus Innregulering AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Procuritas Vii Investment AB gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 42,5 % | 52 578 kr | – |
| Personlig eier A | 15 % | 18 571 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 15 % | 18 571 kr | 0 kr |
| State Of Wisconsin Investment Board gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 7,7 % | 9 575 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → HM Holdning AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS | 7,4 % | 9 188 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → A.M. Holding AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → A.M. Holding AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energi Control AS | 7,2 % | 8 873 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Pemo Eiendom AS → Tyren Holding AS | 0,6 % | 804 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Willassen Invest AS | 0,5 % | 605 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Bjerke Gruppen AS → Elin Invest AS | 0,5 % | 584 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Bjerke Gruppen AS → Henning Invest AS | 0,5 % | 584 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → FKR Holding AS | 0,3 % | 423 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Charmilla Invest AS | 0,2 % | 249 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HR-Ledelse AS | 0,2 % | 223 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HR-Ledelse AS | 0,2 % | 223 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → N. J. Holding AS | 0,2 % | 197 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 154 760 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 123 808 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ENERGIMA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 86,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (352,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (65,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (331,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA GRUPPEN AS økte med 189,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA BIDCO AS økte med 124,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA MIDCO AS økte med 124,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA MANCO II AS økte med 43,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA TOPCO AS økte med 139,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ENERGIMA HOLDING AS gikk fra 70 % til 0 % av aksjene i NIMBUS INNREGULERING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MAGNUSSEN INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA AS i 2024.
- MAGNUSSEN INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i AUTOMA AS i 2024.
- MAGNUSSEN INVEST AS gikk fra 59 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA REHABILITERING AS i 2024.
- MAGNUSSEN INVEST AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i WOLFF EIENDOM AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 70,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (270,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (152,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (352,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA GRUPPEN AS falt med 78,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 92 % til 0 % av aksjene i PROMAG AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 91 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA GRUPPEN EIENDOM AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 67,5 % til 0 % av aksjene i PROPERATE AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 45 % til 0 % av aksjene i FOCUS ELEKTRO AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i DE SERVICE AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i INFRAVENT AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i WOLFF EIENDOM AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.