Anslag · inntektsår 2025
Vitalis Helse Kragerø AS
Org.nr. 817529372 · AS · Andre helsetjenester ellers · Gjerstad
Aksjene i Vitalis Helse Kragerø AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Vitalis Helse Kragerø AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −93,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,17 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Vitalis Helse Kragerø AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 7,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 8,3 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 4 698 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Vitalis Helse Kragerø AS?
Vitalis Helse Kragerø AS eies til slutt av Personlig eier A (44,4 % gjennom Vitalis Helse AS → Harmonium Invest AS), Personlig eier B (15,2 % gjennom Vitalis Helse AS → Vitalis Invest AS → Esmar AS → Racce AS), Personlig eier C (15,2 % gjennom Vitalis Helse AS → Vitalis Invest AS → Esmar AS → Racce AS), Personlig eier D (9,1 % gjennom Vitalis Helse AS → Vitalis Invest AS → Walk On AS og Vitalis Helse AS → Walk On AS) og Personlig eier E (9,1 % gjennom Vitalis Helse AS → Vitalis Invest AS → Walk On AS og Vitalis Helse AS → Walk On AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vitalis Helse Kragerø AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Vitalis Helse AS → Harmonium Invest AS | 44,4 % | 990 015 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Vitalis Helse AS → Vitalis Invest AS → Esmar AS → Racce AS | 15,2 % | 338 589 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Vitalis Helse AS → Vitalis Invest AS → Esmar AS → Racce AS | 15,2 % | 338 589 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Vitalis Helse AS → Vitalis Invest AS → Walk On AS; Vitalis Helse AS → Walk On AS | 9,1 % | 202 413 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Vitalis Helse AS → Vitalis Invest AS → Walk On AS; Vitalis Helse AS → Walk On AS | 9,1 % | 202 413 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Vitalis Helse AS → Melting Holding AS | 3,7 % | 82 504 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Vitalis Helse AS → Vitalis Invest AS → Esmar AS | 3,4 % | 75 241 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 4 698 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i VITALIS HELSE KRAGERØ AS falt med 1,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- VITALIS HELSE AS delte anslagsvis ut 3,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−49 156 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,5 mill. kr).
- ESMAR AS delte anslagsvis ut 35 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (531,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (101,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (597,6 mill. kr).
- ESMAR AS gikk fra 9,5 % til 0 % av aksjene i FACTORING FINANS, ET DATTERSELSKAP AV BRAGE FINANS AS i 2025.
- ESMAR AS gikk fra 3,4 % til 2,2 % av aksjene i NORBIT ASA i 2025.
- ESMAR AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i ATLANTIC GAS III AS i 2025.
- ESMAR AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN PSV III AS i 2025.
- RACCE AS delte anslagsvis ut 23,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (134,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (40 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (151 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i VITALIS HELSE KRAGERØ AS falt med 2,2 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i HARMONIUM INVEST AS steg fra 17,3 mill. kr i 2023 til 52,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HARMONIUM INVEST AS gikk fra 32 % til 0 % av aksjene i TEKSPORT AS i 2024.
- ESMAR AS delte anslagsvis ut 45,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (418 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (159,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (531,3 mill. kr).
- ESMAR AS gikk fra 5,3 % til 3,4 % av aksjene i NORBIT ASA i 2024.
- ESMAR AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i PARTANKERS XXIV AS i 2024.
- RACCE AS delte anslagsvis ut 18,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (98,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (55,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (134,8 mill. kr).
- Finansinntektene i RACCE AS steg fra 7,6 mill. kr i 2023 til 55,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.