Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Conta Group AS

Org.nr. 816909252 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Ålesund

Aksjene i Conta Group AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 145 052 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 27,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.

Tjener Conta Group AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 52,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,77 % av den samme verdien, så avkastningen er 68,2 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Conta Group AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 5,1 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 33,8 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 577 083 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,9 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Conta Group AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 24,9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 3,2 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 2,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 16,9 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 39,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (424 945 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 11,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 99 890 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 264 146 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Conta Group AS?

Conta Group AS eies til slutt av Jan-Tore Holen (54,1 % gjennom Conta Group Holding AS → Pilea AS → Holen Gruppen AS og Conta Group Holding AS → Pilea AS), Trine Must (8,9 % gjennom Must Invest AS → Must AS og Must Invest AS → Must AS → AS Fondal), Erik Christian Must (8,9 % gjennom Must Invest AS → Must AS og Must Invest AS → Must AS → Oslokanalen AS), Eivind Ravndal (6,2 % gjennom Vale Corvo AS) og Vidar Teis Aspehaug (3 % gjennom Conta Group Holding AS → Aspehaug Holding AS og Conta Group Holding AS → Aqon AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Conta Group AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Jan-Tore Holen gjennom Conta Group Holding AS → Pilea AS → Holen Gruppen AS; Conta Group Holding AS → Pilea AS. Eier også aksjer i Sjøsiden AS (95 %)54,1 %14,9 mill. kr131 213 kr
Trine Must gjennom Must Invest AS → Must AS; Must Invest AS → Must AS → AS Fondal. Eier også aksjer i Arendals Fossekompani ASA (0,32 %), NHST Holding AS (0,19 %), Gyldendal ASA (0,14 %), Polaris Media ASA (0,12 %), Veidekke ASA (0,04 %) og 5 andre8,9 %2,5 mill. kr6 922 kr
Erik Christian Must gjennom Must Invest AS → Must AS; Must Invest AS → Must AS → Oslokanalen AS. Eier også aksjer i Spond AS (2,2 %), Gyldendal ASA (0,4 %), Arendals Fossekompani ASA (0,32 %), NHST Holding AS (0,2 %), Polaris Media ASA (0,16 %) og 6 andre8,9 %2,5 mill. kr6 917 kr
Eivind Ravndal gjennom Vale Corvo AS6,2 %1,7 mill. kr0 kr
Vidar Teis Aspehaug gjennom Conta Group Holding AS → Aspehaug Holding AS; Conta Group Holding AS → Aqon AS3 %830 249 kr0 kr
Eirik Nymo Kadota-Isaksen gjennom Conta Group Holding AS → Pilea AS → Icecap AS → Isaksen Invest AS; Conta Group Holding AS → Alpha Two AS → Isaksen Invest AS. Eier også aksjer i Otello Corporation ASA (0,28 %), Akastor ASA (0,01 %), MPC Container Ships ASA (under 0,01 %), Bluenord ASA (under 0,01 %), Aker Solutions ASA (under 0,01 %)2,5 %697 000 kr0 kr
Nikolai Vedde Brathaug gjennom Conta Group Holding AS → Peding Holding AS; Peding Holding AS; Himla Styr AS1,8 %484 455 kr0 kr
Max Martin Hofer gjennom Conta Group Holding AS → FLKX Capital AS. Eier også aksjer i Odipadi AS (100 %), Next Motion AS (4,24 %), Vogl AS (2,6 %), Knitandnote AS (0,08 %), Link Mobility Group Holding ASA (0,08 %) og 1 andre0,7 %180 627 kr0 kr
Kristoffer Sanden gjennom Conta Group Holding AS → Sanden Holdings AS. Eier også aksjer i Energeia AS (under 0,01 %)0,6 %171 230 kr0 kr
Eilert Giertsen Hanoa gjennom Glitrafjord AS → AS Real-Forvaltning. Eier også aksjer i Kangaroo Manco Holding AS (100 %), Ledidi AS (0,88 %), Salmar ASA (under 0,01 %)0,6 %159 867 kr0 kr
Magnus Oliver Jepson gjennom Conta Group Holding AS → Jepson Holding AS0,6 %158 196 kr0 kr
Tom Inge Bjørnli gjennom Morro Do Urso AS; direkte0,6 %151 845 kr0 kr
Roger Øystein Ankill Strand gjennom Ankill Holding AS; direkte0,5 %148 641 kr0 kr
Egil Risbø gjennom Conta Group Holding AS → Eika Holding AS0,5 %143 571 kr0 kr
Siri Enerud gjennom Conta Group Holding AS → Eika Holding AS. Eier også aksjer i Connect Regnskap AS (100 %), Aker ASA (under 0,01 %), Tomra Systems ASA (under 0,01 %)0,5 %143 571 kr0 kr
Verdigrunnlag
34,4 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
27,5 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
264 146 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i CONTA GROUP AS falt med 24,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • CONTA GROUP HOLDING AS delte anslagsvis ut 23 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (18,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,9 mill. kr).
  • PILEA AS gikk fra 85,4 % til 83,4 % av aksjene i CONTA GROUP HOLDING AS i 2025.
  • Finansinntektene i MUST INVEST AS steg fra 25,3 mill. kr i 2024 til 793,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MUST INVEST AS gikk fra 2,3 % til 0 % av aksjene i NORKON AS i 2025.
  • MUST AS delte anslagsvis ut 120 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,3 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (144,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,3 mrd. kr).
  • VALE CORVO AS gikk fra 42,5 % til 38,8 % av aksjene i JOBBKORT AS i 2025.
  • CONTA GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i H SANDVIK INVEST AS i 2024.
  • CONTA GROUP AS gikk fra 95 % til 92,5 % av aksjene i PUNCH REGNSKAP AS i 2024.
  • CONTA GROUP HOLDING AS delte anslagsvis ut 26 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (35 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (18,6 mill. kr).
  • Finansinntektene i CONTA GROUP HOLDING AS steg fra 95 815 kr i 2023 til 35 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Finansinntektene i PILEA AS steg fra 134 271 kr i 2023 til 30,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • PILEA AS gikk fra 80 % til 0 % av aksjene i CHIMAERA EIENDOM AS i 2024.
  • Finansinntektene i HOLEN GRUPPEN AS steg fra 1,2 mill. kr i 2023 til 6,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MUST AS delte anslagsvis ut 105 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (78 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,3 mrd. kr).
  • VALE CORVO AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (23,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (22,8 mill. kr).
  • VALE CORVO AS gikk fra 46,3 % til 42,5 % av aksjene i JOBBKORT AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.